Yazı Detayı
12 Mayıs 2015 - Salı 16:22
 
Darıcalıların tek bir isteği var!
Çağlar Akar
 
 

34 haftalık uzun ve yorucu bir maratonun ardından gözümüzü artık Play-Off maçlarına çevirdik.

Bunun öncesinde çok üzüldüğüm ve biraz da talihsizlik olarak nitelendirdiğim yorumlar geliyor kulağımıza.

‘’Bu takım nasıl şampiyon olamadı? Play-Off’a kaldıysak sonuç belli, kaybederiz’’  şeklinde yapılan yorumlar Darıca G.B’ye zarar vermekten başka bir işe yaramaz.

Şu anda Play-Off yarışına dahil olamayarak 2.Lig yarışının eşiğinden dönen takımların nasıl bir üzüntü yaşadığını biliyor musunuz?

‘Neden şampiyon olamadıktan’ ziyade, Play-Off yarışını 2.Lig için somut bir adım olduğunu unutmadan olumlu sinerjimizi Darıca G.B teknik heyetine ve futbolcularına yansıtmalıyız.

Evet, biz Play-Off yarışından Allah’ın izniyle zaferle çıktığımızda Darıca G.B önümüzdeki sezon 2.Lig’in kapısını açarak bambaşka bir serüvene merhaba diyecek.

Peki ya futbolcular?

Normal sezonun tamamlanmasıyla birlikte Play-Off maçlarını, yani futbolcuları izlemek üzere tribünlerde yerini alacak teknik adam ve spor adamlarının çokluğunu tahmin etmek çok da zor olmasa gerek.

Darıca G.B futbolcuları sarı yeşilli formayı terletse de, kendileri için gelecekleri için büyük önem taşıyan bir 270 dakikalık serüvene çıkacaklar.

CV’lerine şampiyonluk kupasını yazdırmak isteyenler, ‘’Biz şampiyon takımın futbolcularıyız’’ demek isteyenler, yarın Play-Off’un ilk ayağında Çorum deplasmanında karakterlerini ortaya koymalılar.

Mental hazırlık sürecinde teknik ekibe önemli bir iş düşse de bu tarihi yarışa kendilerini adapte edecek olanlar Darıca Gençlerbirliği futbolcularıdır.

Ersin’inden Harun’una, Yusuf’undan Zeyat’ına, Adem’inden Miraç’ına, Ömer’inden Gökhan’ına kadar tüm futbolcularımıza yürekten inanıyor ve güveniyoruz.

Sizler gerçek kapasitenizi sahaya yansıttığınızda, sizinle boy ölçüşecek bir futbolcu grubu olduğuna ihtimal vermiyoruz.

Darıcalıların, sizlerden tek bir isteği var.

Sahaya çıktığınızda yüreğinizi ortaya koyarak, taşıdığınız forma sırılsıklam olsun yeter…!

Fazlasıyla hak ettiğiniz 2.Lig sizleri bekliyor beyler.

ALLAH yardımcınız olsun.

 
Etiketler: Darıcalıların, tek, bir, isteği, var!,
Yorumlar
Haber Yazılımı