Yazı Detayı
11 Ağustos 2014 - Pazartesi 11:53
 
Gebze’deki iki Karslı
Abbas Sır
abbas.sir@hotmail.com
 
 
 
 

El insaf, el iman, el salâvat Sayın Bahçeli… Ben doğdum Genel Başkandın ben öleceğim genel başkansın… Ne yaptığını bilmiyorsun, ne konuştuğunu bilmiyorsun… Ya Allah aşkına konuşmaya bakın “yok eşit şartlar olmamış, yok Millet oy kullanmaya gitmemiş” ya dua edin ki gitmemişler, dua edin ki bu ay da seçim oldu… Bu seçim 10 Eylül’de olsaydı inanın Erzurumlunun dediği gibi tren yanlamasına gelirdi. Gerçi gelse ne olur siz çıkar ona da bir bahane bulurdunuz. En azından Kılıçdaroğlu gibi yap birazcık utan da çıkıp konuşma. Sayın Bahçeli sen bir dua daha et. Bizim buralarda yani Gebze ilinde Arif Gülen var o da olmasa senin ve partinin tevellüttü okunmaz. Sizin iki çalışan adamınız vardı. Kim biliyor musun? Biri Sayın Arif Gülen diğeri Sayın Sedat Tatar. Buradan yani Gebze şehrinden biraz oy aldıysanız bu iki muhterem Karslıya dua edin… Erdoğan’a diktatör diyorsun bana göre en büyük diktatör sensin… Gel sen şimdi istifa et, en azından partinin önünü aç… Aç ki Sayın Erdoğan’a alternatif bir kişi çıksın. Et ki AK Parti’ye alternatif bir parti çıksın. Adam mı yok? Var var. Sen yeter ki istifa et Arif Bey bile senden daha başarılı bir lider olur bundan emin olabilirsin.  Arif kim mi? Arif Gülen’den bahsediyorum. Farkında mısın Kocaeli’de Darıca’dan başka herhangi bir yerde meclis üyeniz bile yok. Arif Gülen, Partinizin olmadığı Darıca’da neler yaptı. Sanırım siz değil de vicdanı bütün milliyetçiler bunu gördü. Neyse, ne bu ülke ne de milliyetçiler senden kurtulamaz. Sen nasıl olsa çok başarılısın!

Cumhuriyet Halk Partisine gelince yani CHP’ye onları da “Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın” demekten başka bir laf yok söylemeye.  Bizim Gebze’den bahsediyorum orada da Allahtan Sedat Tatar var. Yahu koskoca CHP bu hale mi düşecekti. Kocaeli’nde üç dönemdir işçi kentinde, üç dönemdir sıfır çekiyorlar. Pardon ya diyen yok, istifa eden yok, öz eleştiride bulunan yok, seçimden seçime ortaya çıkan, sırf parası var diye Tahsin Tarhan’ı getirip Büyükşehir adayı yapıyorsun. Yakup Törk’te potansiyel var diye “keyfimden taviz veremem” diyen Cengiz Hamşioğlunu aday yapıyorsun sonrada cart curt.

CHP Kocaeli teşkilatları tamamen istifa etmeli yoksa 2015’te maç başlamadan nakavt olacaklar. Üç dönemdir yerelde yoklar. 2015’te de tedbir almazlarsa genelde de olamayacaklar benden söylemesi. Siyaset vakit ve nakit işidir. Bunlardan yoksun olanlar boşuna koltukları işgal etmesin. Daha yazılacak çok şey vara amma…

Ayrıca Erdoğan diktatör diyenler dönüp bir kendinize bakın…               

Sevgili dostlar yarın ise Çayırova’nın iki, Gebze’nin ise bir çakalını yazacağım...   

 
 
 
Etiketler: Gebze’deki, iki, Karslı
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı