Yazı Detayı
30 Ocak 2015 - Cuma 16:52
 
Gebzespor şampiyon olur mu?
Abbas Sır
abbas.sir@hotmail.com
 
 
 
 

Elbette ki olacak…
Sayın İlker Çakır’ın yapmış olduğu 90 tane doğru iş var iken Gebzespor’un şampiyon olmaması mümkün değil…
Ancak kupanın müzeye gelmesi gerçekleşmeden tabii şampiyon olduk diyemeyiz
Burada Sayın İlker Çakır’ın yapmış olduğu 90 tane doğrunun yanında diğer etkenlerinde 10 tane doğru yapması yeterlidir. Başta teknik ekip, futbolcu kardeşlerimiz ve camia bunların tamamı 10 tane doğruyu yapıyorlarsa zaten inşallah kupanın müzeye gelmemesi mümkün değil… Hal böyle olunca doğruların yapılması için arkadaşlarımızın daha dikkatli ve daha tedbirli olması gerekiyor. Bazı maçların stratejik önemine göre stratejik hamleler yapılması gerekiyor. Futbolun içerisinde olan, futbolu bilen bu adamlar doğruları hayata geçiremiyorlar ise o zaman görevlerinden ayrılmaları gerekiyor.
Bursa'da çok güzel bir maç oynandı. Skor bizim her ne kadar aleyhimize olsa da buradan da bahse konu olan, bu yüzde 10’luk ekip, birtakım dersler çıkarmalı. İnanıyorum ki başta teknik direktörümüz Sayın Erol Kapusuz olmak üzere herkes dersler çıkarıp, önümüzdeki maçlara daha iyi konsantre olup daha iyi organize olup ya da daha planlı bir şekilde gereğini yapacaklardır diye düşünüyorum. Gebze spor camiası büyük bir camia olmasıyla birlikte oynanmamış maç kazanılmaz. Kazanılmamış maçta kazanılmış sayılmaz. Hiç bir camia küçümsemeye gelmez.

“Maç oynamadan biz bu maçı kazandık” demememiz gerekiyor. Bir mağlubiyetle yada bir galibiyetle şampiyonluklar gitmez, gelmez. Benim acizane önerim ve tavsiyem daha sakin olunmalı yere sağlam basan adımlar atılmalı daha doğru plan, daha doğru strateji yapılmalı. Sonra zaten inşallah kupa müzeye gelir.
Ben Sayın İlker Çakır, Gebzespor camiasına yaşattığı bu heyecandan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca değerli eşleri Serap Çakır Hanımefendinin yapmış olduğu çok önemli sosyal projelerden dolayı şükranlarımı sunuyor bu fedakârlığından bu duygu dolu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum

 
 
 
Etiketler: Gebzespor, şampiyon, olur, mu?,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı