Yazı Detayı
05 Ocak 2015 - Pazartesi 09:33
 
HAYALDİ, Gerçek oldu.
 
 
 
 

Değerli okurlarım: geçtiğimiz hafta engellileri yakından ilgilendiren

 Bölgemizde 2 önemli gelişme yaşandı

Birincisi ve beni çok sevindiren gelişme, Gebze sporun yapmış olduğu takdire şayan organizasyon.

Sn. serap çakır hanım efendinin öncülüğünde engellilerle engelsiz sporcuların kaynaşacağı bir ortam oluşturulmuş, maçlar yapılmış, yemekler yenmiş, mutlu olmak için yapılması gereken ne varsa hepsi yapılmış. Teşekkürler serap hanım.

Bu nezaketiniz, biliyor ve de hissediyorum ki, engellilerin yüzünde güllerin açmasına vesile olmuş, ailelerinin de göğsünü kabartmıştır. Engelli Çocuğunun, diğer akranlarıyla aynı ortamda top koşturduğunu bir annenin yüreğine sorarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Gebze spor müdürü Sn. Mücahit sarp bey efendinin bu işle yakından ilgileniyor olması da ayrı bir güzellik, engelli okullarında eğitim gören engelli çocuklarımız ve Gebze spor alt yapısında top koşturan minikler bir olmuş ve engelleri aşmışlar. Emeği geçen, yürek çarpıntılarının hızlanmasına vesile olan herkese minnettarız. Hedef gazetesi ailesi olarak yanlarındayız.

Gelelim BEYAZAY’A

Bu dernekte bölgede yaşayan engellilerin eğitimden istihdama birçok konuda önlerini açmak için çırpınıyor. Dernek binalarında Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanı Sn. İbrahim Karaosmanoğlu’nun desteğiyle, hem görme engellilerin, hem de diğer engel gruplarının kullana bileceği bir bilgi sayar sınıfı oluşturdular.

Derneğe yakın kaynaklardan aldığım bilgilere göre, sadece engelliler değil, engellilerin bilgisayar kullanmasını bilmeyen aileleri ve diğer akranları da bu sınıftan faydalanacak.

Çayırova belediye Başkanı Sn. Şevki Demirci’nin de desteğiyle sürecek olan eğitimlerde ilçe halk eğitim müdürlüğü de bu işi omuzlayanların arasında olacak.

Engellileri sevindiren bu iki gelişmeyi sizlerle paylaşmadan geçmek istemedim.

Serap hanıma ve beyaz aya kısa bir not.

KALKAN HER ENGELDE ENGELLİLER TARAFINDAN ANILACAKSINIZ…

 
 
 
Etiketler: HAYALDİ, Gerçek, oldu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı