Yazı Detayı
30 Eylül 2015 - Çarşamba 18:01
 
KADER AYNI TAM 10 YIL ÖNCESİ
Abbas Sır
abbas.sir@hotmail.com
 
 
 
 

“Darıca Gençlerbirliği’nden bir cacık olur mu? Olmaz mı?” Diyenlere söylüyorum. Olur mu olmaz mı onlar zaten kararını vermiş “olmaz” diyorlar. Ama ben Darıca Gençlerbirliği bu kadar kötü başlamasına rağmen sezonu mutlu bitireceğine can-ı gönülden inanıyorum. İnanma nedenim ben birileri gibi hayyamlık yapmıyorum bilerek ve net konuşuyorum.

Darıca Gençlerbirliği başkanıyla, hocasıyla, futbolcusuyla son derece kaliteli bir kadro. Başkanına ve yönetimine bakar mısınız?  Çok becerikli ve gayretli insanlar. Hocası da keza öyle.. Kendisi bu liglerin en kariyerli hocasıdır. Futbolcuların her biri ayrı ayrı bu liglerin en kaliteli futbolcuları. Şimdi size bir 11 yazacağım lütfen kıyaslayarak değerlendirin ve sakın demeyin “Abbas Sır topu isim oynamıyor” diye.

Kemal Canlı, Uğur Daşdemir, İbrahim yılmaz, Lokman Akyıldız, Nurullah Dağaşan, Can Morgül, Ömer Demircan, Tuncay Fındıkçı, Selçuk Baştürk, Emre Aktaş, Ferhat Çoban…

Tabi ki haklısınız benim bu yazmış olduğum üst düzey topluluk. Lütfen bizi susturun ve gereğini yapın.  Bence yönetim gereğini yapıyor. Hoca da kısmen yapıyor. Sevgili Yavuz Hoca biraz duygusal. Sayın Hocam Duygusallık güzeldir ama anlayana bunu sakın unutma.  

Neyse gelelim asıl meseleye. Adı Kral Soyadı Paşa olan birbirinden değerli futbolcu kardeşlerim. Ne Krallık ne de Paşalık sökmüyor bunu bilesiniz. İskenderun sizi madara etti. Manavgat tescillemesin şayet Manavgat maçına da İskenderun maçındaki duygu ve düşüncelerle çıkarsanız “ya biz nasıl olsa Kral Topçuyuz valla hop terelelli olursunuz. Değerli kardeşlerim bilesiniz ki her takım sizin karşınıza 22 kişi çıkıyor. Niye mi? Çünkü bütün takımlar sizin Kral futbolcular topluluğu olduğunuzu biliyor. Kralı devirmek için ne yapmaları gerek. Kraldan daha çok çaba harcamaları gerekir. Onlar da onu yapıyor. E siz de kral olarak el ense yapıp hepiniz birbirinizi izlerseniz krallık falan kalmaz. Benden söylemesi beyler. Lafla krallık olmaz.

Kısa bir not:

Kıymetli Hocam ve sevgili sporseverler, Yıl 2005 tam 10 yıl önce Gebzespor’da yöneticiyim. Çok kaliteli bir takım kurduk. Gebzespor’u tarihinde ilk kez şampiyon yapacaktık. İlk 4 hafta 4 beraberlik içeride de dışarıda da maç kazanamıyoruz. Tabi yönetim olarak yapmamız gereken hocayı yollamak. Yönetim olarak karar verdik “Kastamonu deplasmanı dönüşüne bırakalım” dedik. O günkü teknik ekiple birlikteydim. Hocalar Kastamonu da gece otelde karar vermiş ilk 11’de alt yapıdan takıma kattığımız Salih diye bir oyuncu vardı onu oynatmaya. Takım ısınırken benim başkanım ve yöneticilerim beni yanlarına çağırarak “Hoca yollayacağımızı anlamış galiba bu Salih’in ilk 11’de ne işi var” dediler. Kastamonu’daki golü herkesi sustururken şampiyonluk sinyallerini de vermiş olduk.

Bu yazıyı yazma sebebim ise bazı Kral topçuların bir ders çıkarması. Umarım ders çıkarırlar.

 
 
 
Etiketler: KADER, AYNI, TAM, 10, YIL, ÖNCESİ, ,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı