Yazı Detayı
05 Şubat 2015 - Perşembe 13:54
 
Karabacak ‘Hat-trick’ dediyse yapar
Çağlar Akar
 
 

Darıca Eğitim ve Spor Kulübü İspanya’da düzenlenen Avrupa Kulüplerarası Kros Şampiyonası'nda takım halinde birinci olarak hem bölgemizin hem de ülkemizin gururu oldu.

İspanya’daki şampiyonada Darıcalı atletlerimizin yarıştığı rakiplerine şöyle bir baktığımızda; Türkiye’nin amatör branşlardaki tartışmasız en çok yatırımı yapan ve yüksek bütçelerle mücadele eden Fenerbahçe, atletizmde bir zamanlar kupalara ambargo koyan dünyaca ünlü Portekiz Kulübü Benfica ve İtalya’nın Modena şehrinin köklü kulüplerinden La Fratellanza Kulübü, Darıca Eğitim ve Spor Kulübü’ne rakip oldular.

Sporda, sadece paranın yeterli olmadığını Türkiye’ye değil, dünyaya kanıtladı Darıca’nın şampiyonları. Yüreklerini ortaya koyarak, çamurlu ve tozlu parkurların tozunu attırdılar.

Ve şu anda da dünyanın konuştuğu bir kulüp haline geldi Darıca Eğitim ve Spor Kulübü. İnanmayanlar, Fenerbahçe, Benfica, La Fratellanza kulüplerinin resmi internet sitelerine bakabilirler. Karşılılarına birincilik kürsüsüne çıkmış Darıcalı atletlerimiz çıkacak ve bir kez daha ayakta alkışlayacaklar. Bu gurur kuşkusuz Darıca’nın, Darıcalılar’ın…

Elbette kolay değildi dünyanın konuştuğu böylesine önemli bir başarıyı yakalayabilmek. Diğer kulüplerdeki yüksek bütçeler ve imkânlar kıyaslanamazdı. İşte tam da burada Darıca’nın sporcu Belediye Başkanı Şükrü Karabacak girdi devreye.

Sporcularıyla birlikte 5 gün İspanya’da kampa giren Şükrü Karabacak, İspanya yolculuğu öncesinde Avrupa kupasıyla döneceklerinin sözünü vermişti. Kendinden emin ve dik duruşuyla bu başarının sinyalleri çok önceden vermişti aslında.

Sporun içinde gelen birisi olarak, sporcularına tecrübelerini ve bilgi birikimini aktardı. Her atletiyle yaptığı bire bir motivasyon konuşmalarıyla yarışa mental olarak hazırladı sporcularını Karabacak.

Desteğini ve ilgisini her daim hissettirdi Karabacak. Sonuç mu? Tabi ki beklenen oldu.

Genç Erkekler kategorisinde yarışan Darıca Belediyesi sporcuları, toplamda 11 ülkenin mücadele ettiği yarışmalarda 19 puanla birinci olarak şampiyonluk kürsüsüne çıkarken, ferdi sıralamada da Ramazan Karagöz rakiplerinin önünde birinci gelerek altın madalyayı ülkemize kazandırdı.

Başarının haklı gururunu yaşayan Şükrü Karabacak, ne mi yaptı? Aldı eline cep telefonunu şampiyon sporcularının kürsüye çıktığı anı görüntülemekle kalmadı ve bir DE spor spikeri gibi, ‘’Tebrikler çocuklar, tebrikler Darıca, Tebrikler Türkiye’’ diye haykırarak İspanya’da haklı ve gururlu bir mutluluk yaşadı.

Karabacak, mütevazı bir konuşma yaparak sporcularının başarısını ön plana çıkarsa da bu önemli zaferin baş mimarı kendisiydi. Asıl tebrik edilmesi gereken kişi de Şükrü Karabacak’tır!

Sadece atletizm değil, her branşın önemine dikkat çeken Karabacak, Darıcalılar’a bir müjde daha verdi. Darıca Eğitim ve Spor Kulübü’ne atletizm branşının yanı sıra güreş, boks ve masa tenisinin de kazandırılacağının sözünü verdi.

Daha önce Darıca Yarı Maratonu, Balkon Kros Şampiyonası ve Avrupa Yüzme Şampiyonası gibi çok önemli organizasyonların Darıca’da yapılmasında öncülük yaparak Darıca’mızın ismini dünyaya duyuran Şükrü Karacabak’a ne diyelim ki… Helal olsun!

Projelere ve başarılara doymayan Karabacak, geçtiğimiz günlerde basın toplantısında yine iddialı açıklamalar yaparak, ‘’Seneye de şampiyon olacaklarını ve üst üste 3’ncü şampiyonluğun ardından futbol tabiriyle ‘Hat-rick’ yapacaklarını söyledi.

İnancını ve kararlığını her zaman sürdüren Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, ‘Hat-rick’ dediyse yapar. Benden söylemesi…

 

 

 

 
Etiketler: Karabacak, ‘Hat-trick’, dediyse, yapar,
Yorumlar
Haber Yazılımı