Yazı Detayı
19 Mart 2015 - Perşembe 12:24
 
KÜÇÜK DEV ADAMA ses ver Gebze
Çağlar Akar
 
 

Gebze Alaettin Kurt Stadı 22 Mart 2015 Pazar günü, Gebzespor tarihinin en önemli günlerinden birisine şahitlik etmeye hazırlanıyor bugünlerde…

Gebzespor-Leventspor karşılaşması, Gebze için, Gebzespor için, İlker Çakır için, taraftarlar için, esnaf için, gençler için ve mor beyazlı renklere gönül veren binlerce kişi için büyük önem arz ediyor.

Sezon başında kapısına kilit vurulacağı konuşulan Gebzespor Kulübü’nü bu sezon yeniden var eden ve kente önemli bir heyecan kazandıran Başkan İlker Çakır, Leventspor maçında tribünleri doldurarak, Gebze’yi mor beyaz cümbüşe çevirmeye kararlı.

O kadar inançlı ve kendinden emin ki, hiçbir zaman geri adım atmadı ve Gebzespor’u ayağa kaldırma adına bütün hamleleri yaptı. Gebzespor değerlerini hiçe sayan kişilere karşı hep dik durdu ‘Küçük Dev Adam’!

Çılgın dediler, deli dediler, yapamaz dediler… O, bu yorumlara hep güldü geçti.

Çılgınca paralar harcadı, harcamaya da devam ediyor. Ben Gebze’de büyüdüm,  Gebze’de kazandım ve hatta daha ileri giderek ‘Servetimi Gebze’ye hibe edeceğim’ diyerek Gebze’ye olan sevgisini gözler önüne seriyor.

Ülkemiz futbolunun ilerleyemeyişinin başlıca sebepleri sabırsızlık ve sportif başarı odaklı düşünceler.

Gebzespor, bugün şampiyonluk potasının çok uzağında kalarak, 3.lig şansını kaybetse de Pazar günü birçok şeyi kazanma adına yeni bir hamle atmaya hazırlanıyor.

Sosyal medya hesapları üzerinden Gebzespor nutukları atan ‘Gerçek’ Gebzesporlular, samimiyetlerini ve inançlarını ortaya koyma adına Leventspor maçında tribünde olacaklar mı bunu gerçekten çok merak ediyorum.

Gün; konuşma vakti değil, harekete geçme vaktidir.

Gün; Gebzespor gerçeğini bölgemize değil, ülkemize gösterme vaktidir.

Gün; ‘İlker Çakır iyi bir adamdır’ deme değil, Çakır’ın yanında olma vaktidir.

Gün; bu tarihi maça davetli olan 25 bin Gebzeli’nin duyarlılığını ortaya koyma vaktidir.

Gün; Gebzelisi, Darıcalısı ve Çayırovalısı ve Dilovalısı’nın şehirlerinin bu güzide kulübüne sahip çıkma vaktidir.

Evet, İlker Çakır’lar bugün var, yarın yok. Aslolan her zaman kurumlardır. Çakır da, bugünü değil, Gebzespor’un geleceğini düşünerek icraatlar yapıyor.

Leventspor maçının sadece bir 3 puan maçı olmadığını, Gebzespor’un bu maçı 5-0 kaybetse de 50 senesini garanti alacağı bir gün yaşanmalı Pazar günü.

Bu satırları okuyan, bu şehirde nefes alan herkesin; eşini, çocuğunu, arkadaşını, komşusunu ve hatta tanımadığı insanları bu maça davet ederek üzerine düşen görevi yerine getireceğine yürekten inanıyorum.

Aradan geçecek 20-30 yılın ardından 22 Mart 2015’in Gebzespor tarihi için bir dönüm noktası olduğunu tarih kitaplarının yazması dileğiyle, KÜÇÜK DEV ADAM ve Gebzespor’a ses ver Gebzeli!

 

 
Etiketler: KÜÇÜK, DEV, ADAMA, ses, ver, Gebze,
Yorumlar
Haber Yazılımı