Yazı Detayı
05 Nisan 2016 - Salı 13:36
 
MURAT AYDIN KİMİN DAVULUNU ÇALIYOR
Abbas Sır
abbas.sir@hotmail.com
 
 
 
 

Evet, dostlar görüyorum ki herkes mutsuz, herkes dertli, herkes konuşuyor. Yani tabiri caizse ağzı olan konuşuyor. Bu yazıyı yazmaya sezon başı Antalya’da yapılan Amatör Spor Kulüpleri buluşmasında karar verdim ama yazamadım. Sebebi Çayırovaspor’da yönetici olmamdı.

Bizim milleti bilirsiniz öküz altında buzağı ararlar. O zamanlar bu yazıyı yazsaydım diyeceklerdi ki Abbas yazdı Murat Aydın Çayırovaspor’ın davulunu çaldı. Açık yüreklilikle söylüyorum 28 maç oynadık Sayın Murat Aydın bir maçımızı izlemeye gelmedi. Ona rağmen gerçekten Murat Aydın’ı ve yöneticileri tebrik ediyor ve kutluyorum. İstanbul’a, Sakarya’ya ve Bursa’ya giderseniz oralardaki amatörü görürseniz Kocaeli’nin kıymetini anlarsınız.

Dostlar, sakın unutmayın eleştirmek en kolay olanıdır mevzuat adamı olmak en kolay olanıdır. Önemli olan yapan olmaktır, önemli olan icraat adamı olmaktır. Açık yüreklilikle söylüyorum ki Türkiye’miz tesis anlamında çok yetersiz ama Kocaeli bunlardan en az etkilenen şehirdir. Bu tabi ki Murat Aydın’ın doğru işler yapmasından kaynaklanmaktadır.

Eksikler yok mu tabi ki var. Ama ben amatörü çok bilmezdim bu sene öğrendim hatta Kocaeli amatöründe çok kimseleri tanımazdım hatta ve hatta Play-off maçları başlamadan önce Vahdet Kılıç abiden ve Halim Ceyran abiden destek istedim. Kendimin Kocaeli’deki amatörü ve yöneticilerini çok iyi tanımadığım noktasında onların dostluklarından tanıdıklarından faydalanmak adına. Onu da başka yerlere çektiler. Ama yine de “sağlık olsun” dedim. Dedim ya eleştirmek en kolay olanıdır. Sayın Murat Aydın spor kulüplerini birleştirme de, kaynaştırma da, dostlukların oluşmasında çok ama çok büyük emek harcamış kendisine teşekkür ediyorum.

Mesela son örneği Kartepespor – Derbentspor arasında yaşanan sıkıntı da bile “bana ne yapmasalardı” deyip kenara çekilmemiş aksine kulüp başkanlarını ve yöneticilerini ASKF’de bir araya getirerek tekrar aradaki kırgınlıkların kalması noktasında üzerine düşeni yapmıştır.

Bir parantez de Mithat Ağa’ya açmak istiyorum.

Arkadaşlar eleştirirken el insan yapın. Bakın bizler sadece kendi kulübümüzün planlamasını yapmıyoruz. Bu kadar maçların planlamasını yapmak, oynatmak kolay değil. Bence herkes konuşmadan önce elini bir vicdanına koysun sonra konuşsun derim.

Dostlar işin kısacası Murat Aydın bütün amatörlerin davulunu çalıyor.

Bu vesile ile 9 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’da oynanacak olan Çayırovaspor’un şampiyonluk maçına TÜM SPORSEVERLERİ davet ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle…

 
 
 
Etiketler: MURAT, AYDIN, KİMİN, DAVULUNU, ÇALIYOR,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı