Yazı Detayı
08 Temmuz 2020 - Çarşamba 10:26
 
Murat Aydın gelişmelerden memnun
Caner PESEN
 
 

Gebze Metin Oktay Stadı’nın yıkılması, Gebze’nin yeni spor tesislerine ihtiyacı varken, yenileri yapılmadan var olanın da yıkılması bir süredir tepkiyle karşılanıyordu.

4 takımın aynı anda bir tek sahada idman yapmak zorunda kaldığı, yıllardır Gebze Amatörünü mutlu edecek adımlar atılmamışken, metro çalışması nedeni ile Metin Oktay’da yıkılınca spor camiası büyük bir tepki göstermişti.

Kocaeli’de sporun patronu Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Murat Aydın önceki gün bir toplantı yaparak, bu konuda basını bilgilendirdi.

Aydın, en başından beri sürecin içinde olduklarını, Metin Oktay Stadı’nın yıkılacağının en az 2 yıl önce tasarladığını, geçmiş dönem Büyükşehir ve Gebze Belediye Başkanlarının da bu projeye alternatif çalışmalar yaptığını, yeni dönem Büyükşehir ve Gebze Belediye Başkanlarının da bir takım çalışma içinde olduğunu ve bu çalışmadan kendilerinin de haberdar olduğunu söyledi.

Aydın, yeni tesislerin öncelikli olarak metro inşaatının ve taşınan askeri kışla alanının bakanlıklara devir edildiği için geciktiğini söyledi, üzerine de şunu ekledi, ‘metro inşaatı çok hızlı ilerlediği için Metin Oktay biraz erken yıkıldı’

Murat Aydın benim sevdiğim bir dostumdur, ilk Federasyon Başkanı olduğu dönemde de bugün Murat Aydın ile kol kola olan çok isimle kavgamda oldu, bazı dostluklarımı gözden geçirmem de gerekti.

Gebzeli bir ismin Kocaeli sporunu yönetmesi beni hep gururlandırmıştır, bugüne kadar bu uğurda verdiğim kavgalar ve kaybettiklerim hiç umurumda olmadı.

Kendisini taktir etmeliyim ki, sayın Aydın’da koltuğu doldurdu ve görevini başarılı bir şekilde yerine getirdi, rakipsiz olması da bunun göstergesi.

Ancak, Gebze’de ki tesisler konusunda siyasi bir kimlik gibi, iktidarın adımlarını savunması, bir belediye başkanı gibi mazeretleri sıralaması kendisinden beklemediğim bir tavırdı.

Bilmiyorum belki kendisi kapalı kapılar arkasında kenti yönetenlerle kavga ediyordur, yenisi yapılmadan Metin Oktay Stadı’nın yıkılmasını hata olarak görüp, bir an önce yeni tesisler için kavga ediyordur,bunu bilmiyorum ama toplantı da sergilediği tavır, kentin sporunu yöneten, sporcunun ve kulüplerin hakkını savunmakla sorumlu biri gibi değildi.

Hayal kırıklığı yaşadım.

Ve gelinen noktada kesinlikle öyle aceleyle Amatör Evi’nin arkasına idman yada sıkıştırılmış maç sahası falan gibi zorlama adımlar değil, kesinlikle soruna çözüm olacak köklü adımlar üzerinde durulmalı.

Bu kent de binlerce genç spor yapıyor, onlarca kulübümüz kentimizi temsil ediyor, bu gençlere ve kulüplerimize karşı sorumluluklarımız var, herkes sorumluluklarının bilincine vararak hareket etmek zorunda.

 
Etiketler: Murat, Aydın, gelişmelerden, memnun,
Yorumlar
Haber Yazılımı