Yazı Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 09:36
 
Muzaffer Bıyık örnek olsun
R.Sıla Güvenç
guvencsila@gmail.com
 
 

Siyasetçileri son dönemlerde rakiplerine olan söylemleri, diğer partilere karşı sert sözleriyle görüyoruz. Kendilerini anlatmaktan çok diğer siyasetçilerle zaman geçiriyorlar. Sokaktaki seçmen aslında bu siyaset düellolarından ve karşılıklı tartışmalardan sıkıldı. Onların daha gerçekçi dertleri var. Üstelik şu an için herhangi bir seçim döneminde değiliz. Siyasetçilerin bu günlerde birbirleriyle uğraşmaktan öte, yapacakları çalışmaları kamuoyuna anlatmaları çok daha aklıselim bir yol olacak.

*

Son dönemlerde ülke olarak pek çok kötü olay yaşadık. Deprem acılarının yaraları yeni yeni sarılıyor. Hepimiz birbirimizi daha iyi anlamayı denemeli, acıların üstesinden gelmeyi düşünmeliyiz. Siyasi çekişmeler, siyasetteki sert üsluplar ve karşılıklı atışmalar sokağa da yansıyor. Kendimiz gibi düşünmeyeni anlamaya çalışmak, pek zor olmasa gerek. Hepimizin biraz daha ılımlı bir dile ve sakinliğe eskisinden daha fazla ihtiyacımız var. Gergin ve kutuplaşan cümlelere ihtiyacımız yok.

**

Adnan Menderes Kültür Merkezinde gerçekleşen Saadet Partisi Darıca İlçe Başkanlığı kongresine katılan ve orada bir konuşma yapan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın salondaki sözlerine değinmek istiyorum. Saadet Partisi Darıca İlçe Başkanı Selim Çetinkaya ile dost olduklarını kaydeden Başkan Bıyık, “Siyaset geçici, hayat kalıcı. Koltuklar geçici, dostluklar kalıcı. Hepimiz Darıcalıyız, hepimiz buralıyız. Siyaset yaptığımız partiler farklı, ama ülkece bir bütünüz” sözleri çok önemliydi.  

**

Herkesin Belediye başkanı olduğunu kaydeden ve bu felsefeyle çalıştığını söyleyen Başkan Muzaffer Bıyık, uzun zamandır siyasetçilerden görmeye alışık olmadığım ve çok başarılı bulduğum bir konuşmaya imza attı. Bu söylemleri devam ettirmesi ve diğer siyasetçilerin de bu tarzda konuşmalar yapması en büyük isteğim. Bütünleştirici söylemlerin, memlekete kattıkları çok daha olumlu olacaktır. Bu nedenle Başkan Muzaffer Bıyık’ın değerli ve önemli konuşmasının örnek olmasını istiyorum.

**

İnternet sitelerinde ya da gazetelerde az sayıda olumlu habere denk geliyoruz. Akşam bültenlerinde seyrettiğimiz haberler genellikle olumsuz ve üzücü şeyler. 2020 yılına doğal afetlerle başladık. Temennimiz bu felaketlerin bir daha yaşanmaması. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın bütünleştirici sözlerini devam ettirip, diğer siyasetçilerin de bu dili kullanmaları hem gazeteleri hem de haber bültenlerini daha okunası ve izlenesi bir hale getirmeyi sağlayacaktır.   

 
Etiketler: Muzaffer, Bıyık, örnek, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı