Yazı Detayı
01 Nisan 2014 - Salı 11:36
 
Şevki Demirci’nin Haklı Gururu
Çağlar Akar
 
 

30 Mart 2014 yerel seçim heyecanını ve sonuçlarını Hedef Gazetesi olarak siz değerli okuyucularımıza aktarmaya çalıştık. Dört önemli bölgemizdeki okullara ve seçim nabzının attığı partilere giderek, hem siyasilerin hem de vatandaşların düşüncelerini alarak okuyucularımıza ulaştırdık.

Bu önemli süreçte biz de gazetemiz olarak yoğun bir mesai harcayarak, sandıktan sonuçlarını an ve an hem gazete oyucularımıza hem de www.hedefgazetesi.com.tr adresinden bizi takip eden takipçilerimize ulaştırdık.

Hedef Gazetesi olarak Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’ndaki seçim yarışını, ekibimizin çalışanları seçimin nabzının attığı yerlerde takip etti. Muhabirlerimiz; Muammer Ertem Karakaya Gebze’de, Adnan Ayvaz Darıca’da, Barış Ateş Dilovası’nda ve ben de Çayırova’dan gelişmeleri aktararak, seçimin nabzını tuttuk.

Hedef Gazetesi Çayırova temsilcisi olarak, sizlere 30 Mart izlenimlerimi aktarmak istiyorum. Seçim gününün en hareketli geçen yeri kuşkusuz Çayırova Ak Parti İlçe Teşkilatı’ydı. Ak Parti Çayırova İlçe Teşkilatı Seçim Koordinasyon Merkezi’nde kalabalık bir grup oluşturarak, sandık sonuçlarını takip ederken, ben de orada bulunarak hareketli saatlere tanıklık ettim. 

Saat 17:00’de sandıkların kapanıp oy sayımına başlanmasının ardından, her yerde olduğu gibi Çayırova’da da heyecan tavan yaptı. Sandıkların henüz yüzde 20’si açılmasına rağmen Ak Parti Belediye Başkan adayı Şevki Demirci’nin rakiplerine fark atması, teşkilattaki coşkuyu arttırmaya başlamıştı.

Kimileri Çayırova’da hala önemli mahallelerdeki sandıkların açılmadığını ve  Şevki Demirci’nin o mahallelerden hüsranla ayrılabileceğini söylemeye başlamıştı. Fakat hiç de öyle olmadı. Oy sayımı devam ediyor, Ak Partili Demirci arayı iyice açıyordu.

Teşkilatta yoğun bir şekilde çalışan Seçim Koordinasyon Ekibi, sonuçlar geldikçe Demirci’nin önüne raporlar veriyordu. Demirci ise en başında olduğu gibi yine sukunetini koruyor, sakin bir şekilde yerinden takip ediyordu gelişmeleri…

Beklentim Demirci’nin bu dakikadan sonra kutlamalar yapmaya başlamasıydı. Rakiplerine karşı arayı iyice açan yeni bir belediye başkan adayının zafer karelerini yakalamak için elimde fotoğraf makinesiyle dolaşıyordum. Beklentimde yanıldım, Demirci hiç renk vermiyordu. Ama kim bilir içinde ne fırtınalar kopuyordu…

Sandıklardan gelen sonuçlar gidişatı hiç değiştirmedi… Demirci arayı açıyor, ikinci kim olur sorusu cevabını bekliyordu. Bu dakikadan itibaren Çayırova’daki Ak Partililer, teşkilat binası önünde çoktan toplanmaya başlamışlardı. Demirci lehine sloganlar ve tezahüratlar kesilmiyordu. Partililer, Demirci’yi ısrarla teşkilat binası önüne çağırdılar.

Şevki Başkan tabi ki sevenlerini kırmadı. Aşağıya indi… İşte o dakikadan itibaren Çayırova’da coşku tavan yaptı. ‘’Gönüllerde Birinci Şevki Demirci’’ diye inliyordu Çayırova...

Şevki Başkan’ın sakin, olgun ve dik duruşu, 3 dönem 4 dönem belediye başkanlığı yapmış olan siyasilere ders nitelliğindeydi.

Demirci önce halkı selamladı. Ardından kendisine gösterilen yoğun sevgi seline teşekkür etti ve ekledi: ‘’ Sandıktan Çayırova çıkacak, Çayırova halkı kazanacak’’.

Çiçeği burnunda bir belediye başkan adayıydı Şevki Demirci, ‘’Sakin olun sonuçları bekleyelim diyordu sevenlerine’’. Dinleyen kim, o sevgiye kim dur diyebilirdi ki? Demirci bir anda omuzlarda buldu kendisini. Mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Haklı bir mutluluk yaşıyordu Demirci, kolay mıydı böylesine zorlu ve sıkıntılı bir süreçten rakiplerine fark atarak sandıktan çıkmak. Hiç de kolay değil.

Sonrası mı? Yüzde 45 oy, en yakın rakibini ikiye katladı Demirci.

Yaşadığı haklı gururu partililerle paylaştı, kucakladı herkesi Şevki Başkan. Hakkıydı, tüm gün boyu yaşadığı heyecanı ve mutluluğu artık rahatça dile getiriyordu.

Sabaha kadar zafer alayındaydı Çayırovalılar. Onların da hakkıydı, önlerini açıktı. Koltuk değil, hizmet sevdalısı bir Belediye Başkanları vardı artık.

Demirci, 2023 vizyonuyla çalışmaya söz verdi Çayırova’ya  ve ekledi: ’Kimse merak etmesin kazanan Çayırova olmuştur’’.

Ne diyelim Allah utandırmasın, Şevki Demirci Çayırova’ya ve Çayırovalılara hayırlı olsun…

 
Etiketler: Şevki, Demirci’nin, Haklı, Gururu
Yorumlar
Haber Yazılımı