Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 14:23
 
AK PARTİ KONGRE SORUNUNU ÇÖZMELİ!
MHP GEBZE İLÇE BAŞKANI TAŞDEMİR AK PARTİ'NİN YAPILAMAYAN KONGRESİNE İLİŞKİN KONUŞTU
 
 
 
Gebze Haberi


Geçtiğimiz hafta sonu görkemli bir konsere imza atan MHP Gebze İlçe Teşkilatı'nda Başkan Taşdemir; konseri, AK Parti'nin sürekli ertelenen kongresini ve başlattıkları kampanya hakkında açıklamalarda bulundu.

Son zamanlarda yapılmış olan organizasyonların en güzeliydi ve konserimiz gerçekten çok güzel oldu.  Gerçekleştirdiğimizi konserle Gebze'den, Kocaeli'ye ve tüm Türkiye'ye  bir seslenme yaparak Ülkücüler burada, Ülkücüler salonda ve Ülkücüler davalarını  peşinde diye bir mesaj verdik. 12 ilçe içerisinde konsere ev sahipliği yapmamızı kabul eden İl Başkanımız Aydın Ünlü ile bu güzel gecede bizi yalnız bırakmayan il ve ilçe yöneticileri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, şehit aileleri, engelli vatandaşlarımız ve dava arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

HAYIRLI OLSUN

Kocaeli İl Başkanlığımız ve Ülkü Ocağımız geçtiğimiz yıllarda kendi binasını almıştı. Gebze büyük bir ilçe,  bu yüzden de teşkilat binamızı alma potansiyelimiz, güç ve inancımız da var. Kongre sürecinde 'Mülk Edinme' projemizi başlatarak İl Başkanımız, vekilimize ve genel merkezimize bildirmiştik. Bize duyulan güvenden dolayı projemizi başlatma onayı alık. Biz projemizi küçük bir anahtarlık yaparak 'Bir Tuğla Da Siz Koyun' yani edinilecek olan bu mülkte sizin de bir katkınız olsun düşüncesi ile böyle bir kampanya başlattık. İnsanlarımızın geldiğinde kolay bulabileceği bir mülk edineceğiz. Şimdiden ben Gebze'ye ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne hayırlı olmasını diliyorum.  Destek veren tüm gönüldaşlarımız ve vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum.

DEMOKRASİNİN EN İYİ İŞLENDİĞİ PARTİYİZ

Uzun zamandır AK Parti Gebze İlçe Kongresi gündemde olan ve sürekli tartışılan bir konu. Tek başına 15 yıldır ülkeyi idare eden AK Parti'nin Gebze İlçe Başkanlığı meselesini bu kadar uzatmanın, bu kadar işleri bu noktaya getirmenin bence kimseye bir faydası ve yararı yok. İnsanlar birbirleri ile karşı karşıya geldiler. Bir ekip mantığı ile hareket etmekten ziyade bir çok sıkıntı oldu ve olumsuzluklar devam etti. Biz MHP olarak demokrasinin  en iyi işlendiği bir partiyiz. Burada yapılan yöntem ve uygulama yanlış. Delegenin hür iradesine inanmak ve orada çok adaylı bir kongrede bulunması gerekirken 'Biz bu kişiyi seçtik siz de seçin' dercesine yukarıdan aşağıya doğru  baskı yaparak, buna zorlayarak buralara getirilmesi, burada uzun yıllar gayret etmiş, emek vermiş arkadaşların aday olmak istemeleri en doğal hakları.

AK PARTİ GEBZE SİYASİ ORTAMA DAHİL OLMALI

Aday olan arkadaşların engelleniyor gibi olması AK Parti içerisinde, hiyerarşik düzende demokrasinin tam olarak kurallarıyla işlenmediğini görüyoruz maalesef. Bu böyle olunca kaos ve kargaşa oluyor. Gebze'de şu anda iktidar partisi birçok şeye müdahil olması, sorunların ve problemlerin çözümü konusunda  katkı sunması gerekirken, kendi içe dönük mücadele ve çekişmeleri ile zamanını geçiriyor. 3 Aralık'ta yapılacak olan kongre tekrar ileri bir tarihe ertelendi. Herkesin müdahil olmaya çalıştığı bir ortamı gözlemliyoruz. Bu kaos ve kargaşanın bir an önce son bulmasını, AK Parti'nin üzerine almış olduğu sorumlulukları ve gereklerini yerine getirmesi ve Gebze kamuoyunda boşalan siyasi arenaya tekrar müdahil olması gerekiyor. Bu kargaşadan bir siyasi parti istifa edecek. Biz de rakip bir parti olarak tabii ki bizi olumlu yönde etkiler. Ama biz burada bundan küçük hesaplar yapıp istifade etmeyi değil, ülke adına yapılması gerekenleri yapmayı hedefliyoruz. Biz de hayırlı olsun diyelim. Bir partinin iç meselesidir. Ama bu olay AK Parti'ye olmadı ve yakışmadı. 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: AK, PARTİ, KONGRE, SORUNUNU, ÇÖZMELİ!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı