Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 14:04
 
Çayırova felsefesi!
ÇAYIROVA BELEDİYE BAŞKANI ŞEVKİ DEMİRCİ, ÇAYIROVA’DAKİ DEĞİŞİMİN SIRRINI GAZETEMİZE AÇIKLADI
Çayırova Haberi
Çayırova felsefesi!

Çayırova’da yaklaşık 4 yıl önce belediye başkanlığı koltuğuna oturan Şevki Demirci, hayata geçirdiği projelerle hem kısa sürede Çayırova’nın çehresini değiştirdi hem de taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. Başkan Demirci, işin sırrını ise “Hiçbir şey rastlantı değil, her şey bir felsefe ile başladı” dedi.

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, belediye başkanı seçildikten sonra hızlı bir proje çalışması başlattı. Kısa sürede Çayırova’da onlarca projeyi hayata geçirmeyi başaran Demirci, sadece Çayırovalıların değil diğer ilçede yaşayanların da dikkatini çekmeyi başardı. Birçok büyük projeyi 4 yıl bile dolmadan hayata geçiren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova’yı marka ilçe haline getireceklerini söyledi. Çayırova’nn hemen her bölgesinde hizmet atağı başlatan Başkan Demirci, kısa sürede bu kadar projenin hayat bulmasındaki sırrı ise gazetemize yaptığı özel açıklamada şöyle anlattı:

HİÇBİR ŞEY RASTLANTI DEĞİL

Çayırova’da göreve başladıktan sonra bana verilen bu onurlu göreve layık olmak ve halkımıza en iyi hizmeti vermek için çalışma başlattık. Neler yapmamız gerektiğini konuştuk. Çayırova’nın önceliklerini ve sorunlarını belirledik. Hiçbir şey rastlantı değil. Her şeyi planladık. Çayırova felsefesi oluşturduk. Bütün yatırımları bu felsefe çerçevesinde yapıyoruz. Çayırova’da oturanların ve oturmayı düşünenlerin bütün ihtiyaçlarına cevap verecek projeler yapıyoruz. Kültür Merkezi’miz yoktu, yapıyoruz. Kent Park’ımız yoktu yapıyoruz. Hastanemiz yoktu yapıyoruz. Alışveriş merkezimiz yoktu yapıyoruz. Çayırova’da insanlarımızın ayak bastığı toprakla bağını kuracağız. Çayırovalılar gururla ben Çayırovalıyım diyecek. Kendilerini Çayırova’ya ait hissedecek.

NAKIŞ NAKIŞ İŞLİYORUZ

Kentleşme ve kentlileşme bir arada olacak. Çayırova’nın marka değerini arttırıyoruz. Çayırova tercih edilen bir ilçe olacak. Bunları yaparken de kısa vadeli değil uzun vadeli düşünüyoruz. Nakış nakış işliyoruz. Bunların meyvelerini 10 yıl, 20 yıl sonra almaya başlayacağız. Çünkü dediğim gibi işe başlarken bir felsefe ile başladık. Bir proje yaparken Türkiye’de en iyi örneği hangi şehirde ise gidip yerinde inceliyoruz. Araştırdıktan sonra uyguluyoruz. Hedef gelecek projemiz de bunlardan biri. Gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Gençlerimizin en iyi şekilde yetişmeleri için çalışıyoruz. Projeleri yaparken Çayırova’ya ne kazandıracağına bakıyoruz. Yakında 4 yılda Çayırova’nın neler kazandığını anlatan çalışmaları halkımızla da paylaşacağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova, felsefesi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı