Çayırova’nın okulları tertemiz
Haber
29 Eylül 2020 - Salı 10:05
 
Çayırova’nın okulları tertemiz
Çayırova Haberi
Çayırova’nın okulları tertemiz

Çayırova’da bulunan on okul Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu’nun şartlarını yerine getirerek “okulum temiz” belgesi aldı.

Okulların daha iyi koşularda açılabilmesi ve eğitim hizmetlerinin yeni normale uyum sağlayabilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve TSE arasında Temmuz 2020 de yürürlüğe giren işbirliği protokolü ile Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu yayınlanmıştır. Kılavuzun uygulanması kapsamında belirtilen şartları yerine getiren okullar Okulum Temiz Belgesi verilmekteydi. Çayırova ilçesinde, tüm okullarda, hijyen şartlarının uygunluğunu gösteren ‘Okulum Temiz’ belgesini almak üzere yürütülen çalışmalarda, İş sağlığı ve güvenliği bürosu tarafından ilk etapta denetimleri tamamlanan 10 okul için Okulum Temiz belgeleri düzenlendi.

10 OKUL BELGE ALDI

Bu kapsamda Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç ve okul müdürlerinin katıldığı program ile, denetimleri tamamlanarak ‘Okulum Temiz Belgesi’ alan okullarına belgeleri,  İl Milli Eğitim Müdür Fehmi Rasim Çelik tarafından verildi.  İlçede Okulum Temiz Belgesi alan okulları sırasıyla şunlar; İstiklal İlkokulu, Sultan Fatih Anaokulu, Öğretmen Şevket Özay İlkokulu, Çayırova Yunus Ergüz İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Çayırova Reysaş Lojistik Ortaokulu, Çayırova Şekerpınar Toki Anaokulu, Mustafa Necati Ortaokulu, Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi, Yapı ve Kredi Bankası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

TUNÇ, TEŞEKKÜR ETTİ

İlçe Milli Müdürü Azmi Tunç’un belgelendirme sonrası açıklamalarda bulundu; “Çayırova’da tüm okullarımızda, Okulum Temiz Belgelendirmesini sağlamak için çalışmalarımız devam etmekte olup, Çayırova İlçemizdeki okullarımızın Okulum Temiz belgesi almak için başvuruları tamamlanmıştır. Desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelik’e ve Sayın Kaymakamımız Hasan Gözen’e şükranlarımızı sunarız. Gayretli çalışmalarından dolayı tüm okul yöneticilerimize, eğitim ailemize ve denetimlerini sürdüren iş sağlığı güvenliği personeline teşekkür ederiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova’nın, okulları, tertemiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı