Haber Detayı
11 Aralık 2016 - Pazar 14:06
 
Dilipak: 'Yenildik' diye çekilmeyecekler
Dilovası Haberi
Dilipak: 'Yenildik' diye çekilmeyecekler

Dilovası Belediyesi tarafından düzenlenen "15 Temmuz öncesi ve sonrası" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, 15 Temmuz darbe girişiminin dünyayı yönetmeye çalışan küresel güçlerin oyunu olduğunu söyledi.

Dilovası Belediyesi, Kültür Merkezinden düzenlenen konferansta konuşan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, 15 Temmuz darbe girişiminin dünyayı yönetmeye çalışan küresel güçlere dikkat çekti.

DİLOVASI HALKINA TEŞEKKÜR EDERİM

O gün bir halk destanının yazıldığını belirten Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar “15 Temmuz’u yaşatan o hainleri de bir kez daha buradan kınıyorum. Rabbim bize o geceyi yaşatanlara tekrar böyle fırsatları nasip etmesin diyorum. 15 Temmuz gecesi kahramanlık hikâyeleri yazan kahramanlarımıza ve bizleri yalnız bırakmayan Dilovası halkına huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.15 Temmuzu unutmayacağız ve unutturmayacağız." diye konuştu.

Daha sonra konferansa konuşmacı olarak katılan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, geçmişi doğru değerlendirmek ve anlayabilmek için tarih okunması gerektiğini söyledi.

BU BAŞKA BİR HESAPLAŞMA

"Tarih, bir toplumun ortak hafızası ve gelecek için bir tecrübeler dizgisidir." diyen Dilipak, şunları kaydetti: " Darbeler, terör ve savaşlar dünya üzerindeki malum güçlerin düzenini korumak için vardır. Bu düzeni değiştirmezseniz darbeler, terör ve savaşlar bitmeyecek."

15 Temmuz darbe girişiminin dünyayı yönetmeye çalışan küresel güçlerin olduğunu söyleyen Dilipak, "Darbeler, terör ve savaşlar dünya üzerindeki malum güçlerin düzenini korumak için vardır. Bu düzeni korumak için son yüzyılda 50 milyon insan öldürdüler. Şimdi Kasımpaşalı Tayyip geldi diye de bırakıp gidecek değiller. Türkiye’ye sahip olmazlarsa bir gelecekleri olmayacak. Onlar için sonun başlangıcı olur. O zaman bu darbeyi Fettullah Gülenin kaprislerinin ve komplekslerinin esiri olarak görmemek lazım. Bu başka bir hesaplaşma. " dedi.

ALLAH ONLARIN TUZAKLARINI BOŞA ÇIKARDI

15 Temmuz gecesi darbecilerin Türkiye'ye tuzak kurduğunu ve Allah'ın da bu tuzakları onların başlarına geçirdiğini ifade eden Dilipak, şu değerlendirmede bulundu: "Bu projenin arkasını dikkatle takip etmek gerekiyor. 'Yenildik' diye çekilmeyecekler. Bu coğrafyayı eğer terk edecek olurlarsa Avrupa'nın sonu olur. İkinci Dünya Savaşı'nda faşizm çöktü. 1990 yıllara gelirken komünizm çöktü. Şimdi ise kapitalizmin krizi yaşanıyor. Avrupa ve ABD'nin ekonomisi çöküyor. Kendi aralarında birbirlerine düştüler. Ayakta kalmalarının tek şartı var, İslam dünyasını teslim almak. Türkiye'yi teslim almadan İslam dünyasını teslim almayacaklarını biliyorlar. Darbe, tam bir işgal operasyonudur. Türkiye 15 Temmuz gecesi tarih yazmıştır."

YENİ BİR DÜNYA KURACAĞIZ

"Beyaz adamın" tarih boyunca kendi çıkarları doğrultusunda yanlış tarih algısı oluşturduğunu ve diğer tüm medeniyetleri sömürdüğünü ve yoksullaştırdığını anlatan Dilipak, Batı’nın dünya üzerindeki yayılmacı anlayışına dikkat çekti. 

Tarihi süreçlerle mazlumlaştırılan gönül coğrafyasının yeniden huzurlu, refah içinde barışçıl bir hal alması için üzerimize düşen sorumluluklar olduğunu söyleyen Dilipak, “Birlikte yeni bir medeniyet kuracağız. Herkesin inandığı gibi yaşadığı, düşündüğünü özgürce ifade edebildiği, canları, namusları, akılları, inançları güvence altında olan yeni bir dünya kurulacak.” diye konuştu. 

Konferansa konuşmacı olarak Gazeteci Yazar Abdurrahman DİLİPAK, Dilovası Belediyesi Başkanı Ali TOLTAR, Ak parti Dilovası İlçe Başkanı Osman AKBULUT ve yönetimi, Dilovası İlçe Müdürü Murat BALAY, Belediye Meclis Üyeleri, STK ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilipak:, 'Yenildik', diye, çekilmeyecekler,
Yorumlar
Haber Yazılımı