Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 16:53
 
Engelsiz Üniversite GTÜ
Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Yüksek Öğretim Kurumu tarafından düzenlenen 2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında Turuncu Bayrak ödülünü almaya hak kazandı.
Gebze Haberi
Engelsiz Üniversite GTÜ

2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri YÖK tarafından önceki gün yapılan programla verildi. GTÜ,  İşletme Fakültesinde engellilerle ilgili Mekânda Erişim konusunda yapmış olduğu düzenlemelerden dolayı Turuncu Bayrak ödülünü almaya hak kazandı.  ‘Engelsiz Erişim’ ve ‘Engelsiz Eğitim’ sloganları ile yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık yaratmayı ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmayı amaçlayan ‘Yeni YÖK’ tarafından ‘Yükseköğretimde Engelsiz Ufuklar Çalıştayı’ gerçekleştirildi ve  ‘2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri’ bu organizasyonda sahiplerini buldu. Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) ise İşletme Fakültesi’nde engellilerle ilgili Mekânda Erişim konusunda yapmış olduğu düzenlemelerden dolayı Turuncu Bayrak almaya hak kazandı.

KAMPÜSÜMÜZÜ ENGELSİZ YAPACAĞIZ

Ödülü YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ’ın elinde GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilay Coşgun aldı. Ödül ile ilgili açıklama yapan GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, “Üniversite olarak iç ve dış paydaşlarımızla eğitim,  AR-GE, kültürel ve sosyal tüm etkileşimlerde insan odaklı çalışmalar sürdürüyoruz. Çağın getirdiği ve toplumsal süreçler içinde oluşan tüm insani gereksinimlerin çözümlerini akılcı ve faydalı proje ve uygulamalarla üniversitemiz ve paydaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz. Engelli bireylerimizde bizim için çok önemli, kampüsümüzün her engelli grubu için erişilebilir olması hedeflerimiz arasında olmaya devam ediyor.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelsiz, Üniversite, GTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı