Eskihisar’da kültür sanat etkinlikleri başlıyor!
Haber
06 Ağustos 2020 - Perşembe 14:54
 
Eskihisar’da kültür sanat etkinlikleri başlıyor!
Gebze Haberi
Eskihisar’da kültür sanat etkinlikleri başlıyor!

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün talimatları doğrultusunda tekrar başlatılan Eskihisar Kalesi Ay Işığı Sinema Akşamları konser, söyleşi, konferans, tiyatro gibi kültür-sanat etkinlikleriyle devam edecek.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün talimatları doğrultusunda tekrar başlatılan Eskihisar Kalesi Ay Işığı Sinema Akşamları konser, söyleşi, konferans, tiyatro gibi kültür-sanat etkinlikleriyle devam edecek. Gebze Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenecek etkinlikler kapsamında Gebzeliler açık havada, denize karşı ve Eskihisar Kalesinin tarihi atmosferinde kültür -sanat etkinliklerine doyacak.

ESKİHİSAR KALESİ KÜLTÜR-SANAT PROGRAMI

7 Ağustos Cuma günü başlayacak olan etkinlikler 23 Ağustos Pazar gününe kadar sürecek. Etkinlik programı ise şöyle; 7 Ağustos Cuma günü Şef Erbil Aydın öncülüğünde GESMEK Korosu Türk Sanat Müziği Konseri, 8 Ağustos Cumartesi günü GESMEK korosu Türk Halk Müziği Konseri, Aşıklar ve Şairler Derneği, 9 Ağustos Pazar GESMEK Korosu Türk Tasavvuf Müziği Konseri, 14 Ağustos Cuma Alişan Kapaklıkaya Konferansı, 15 Ağustos Cumartesi Çay Simit Sohbet programı moderatör Ömer Öztürk, Konuk: Bahadır Yenişehirlioğlu, 16 Ağustos Pazar Hayati İnanç Konferansı, 21 Ağustos Cuma Tiyatro Roza Miras Oyunu ,22 Ağustos Cumartesi Tiyatro Külliyen Ziyafet Sofrası Oyunu ve son gün 23 Ağustos Pazar Ney-Def Dinletisi ve Kuranı Kerim Ziyafetiyle tamamlanacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eskihisar’da, kültür, sanat, etkinlikleri, başlıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı