Haber Detayı
07 Haziran 2018 - Perşembe 11:13
 
Fatih Devlet Hastanesi Engelleri Kaldırıyor
Gebze Fatih Devlet Hastanesi işitme engelli hastalara daha iyi hizmet vermek için işaret dili eğitimi aldı. Konuyla ilgili konuşan Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Nalbant; “İsteğimiz ve gayemiz işitme engelli vatandaşlarımızın kendilerini ifade etmekte yaşadıkları sorunları ortadan kaldırarak daha nitelikli sağlık hizmeti vermiş olmak” dedi.
 
 
 
Gebze Haberi


Gebze Fatih Devlet Hastanesi işitme engelli hastalara daha iyi hizmet vermek için işaret dili eğitimi aldı. Hastaneye başvuran işitme engelli hastalarla daha rahat iletişim kurmak amacıyla, Eğitim Birimi ve Gebze Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa yürütülen proje ile hastanede görevli 24 personele 9 ay boyunca işaret dili eğitimi verildi. Gebze Halk Eğitim Merkezi’nde görevli Türk İşaret Dili Eğitmeni Ezgi Çiçek tarafından verilen eğitimleri başarı ile tamamlayan 24 personele katılım belgeleri,  Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Nalbant, Hastane Yönetim Ekibi ve Halk Eğitim Merkezi yetkilileri tarafından verildi.

AMACIMIZ HİZMETTE KALİTEYİ ARTTIRMAK

Sertifika töreni sonunda değerlendirmelerde bulunan Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Nalbant; “İsteğimiz ve gayemiz işitme engelli vatandaşlarımızın kendilerini ifade etmekte yaşadıkları sorunları ortadan kaldırarak, işaret dili eğitimi bilen personel sayımızı arttırıp hastanemize başvuran işitme engelli hastalarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti vermiş olmak” diye konuştu.  Ayrıca Başhekim Nalbant, vermiş olduğu hizmetler dolayısıyla Türk İşaret Dili Eğitmeni Ezgi Çiçek’e plaket takdim etti.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Fatih, Devlet, Hastanesi, Engelleri, Kaldırıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı