Haber Detayı
28 Mayıs 2017 - Pazar 23:04
 
FENERLİ CUMHURBAŞKANI TEBRİK ETTİ
İstanbul'da yaptığı konuşmada Beşiktaş'ı tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her ne kadar Fenerbahçeliysem de tebrik etmek boynumun borcudur." dedi.
Spor Haberi
FENERLİ CUMHURBAŞKANI TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, " İstanbul Protokolü İftarı ve  İstanbul'un Fethinin 564. Yılı Kutlamaları"nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul,  Türkiye'nin özetidir.  Türkiye'nin 80 vilayetinin tamamının da  İstanbul ile insani ve fiziki bağlantısı vardır. Öyleyse  İstanbul'u anlatmak,  Türkiye'yi anlatmaktır.  İstanbul'a hizmet etmek de  Türkiye'ye hizmet etmektir. Biz  İstanbul'dan aldığımız ilhamla diğer 80 şehrimizin tamamına eğitimden sağlığa, ulaşımdan toplu konuta, kültür sanattan spora ve sosyal yardımlara kadar her türlü hizmeti götürdük, götürüyoruz." dedi.

"DÜNYA YENİDEN YAPILANMANIN SANCILARINI ÇEKİYOR"

"Dünya yeniden yapılanmanın sancılarını çekiyor" diyen Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

Türkiye ve onun vitrini olan  İstanbul'a bu süreçte çok önemli görevler düşüyor. Biz bu durumun farkında olduğumuz için demokraside ve ekonomide yeni bir atılım döneminin hazırlıklarını yapıyoruz. Bunun için öncelikle 2019'a kadar olan dönemi en verimli şekilde kullanmamız gerekiyor. 2023 hedeflerimiz, bizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşıyacak önemli bir eşiktir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki hedeflerimizin de lokomotifi yine  İstanbul olacaktır."

 

"ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM ÇOK ÖNEMLİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

Erdoğan, "İnşallah önümüzdeki dönem, bu bakımdan çok önemli projeleri hayata geçireceğimiz, çok önemli adımları atacağımız bir dönem olacaktır. Tüm bunları sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Başarılı arkadaşlarımıza destek vererek, verim alamadığımız arkadaşlarımızın yerine yenilerini görevlendirerek önümüzdeki zamanı en iyi şekilde değerlendirmenin gayreti içinde olacağız." ifadelerini kullandı.

"BİRİLERİ BU MİLLETİ YIKAMAMANIN SANCISINI ÇEKİYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu vatanın, bu milletin, inanın sevgi saygıya çok ihtiyacı var. Bunu başardığımız gün, birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirdiğimiz gün bu milleti kimse yıkamayacaktır ve zaten birileri de bu milleti yıkamamanın sancısını çekiyor." şeklinde konuştu.

Erdoğan: "Özellikle FETÖ, DEAŞ ve  PKK başta olmak üzere terör örgütlerinin bu şehre ( İstanbul) verdikleri zararları ortadan kaldıracak, onları bir daha bu şehre el uzatamayacak hale getirecek çalışmaları süratle tamamlayacağız." dedi.

ERDOĞAN BEŞİKTAŞ'I TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şampiyonluğunu ilan eden  Beşiktaş'ı da tebrik etti.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

Bu akşam  İstanbul'dan  Beşiktaş, süper ligde  Türkiye şampiyonu oldu. Tebrik ediyorum, kutluyorum. Ben bıraktığımda 4-0'dı ondan sonra ne oldu bilmiyorum. Bitti mi 4-0? 4-0 bitmiş. Her ne kadar Fenerbahçeliysem de tebrik etmek boynumun borcudur. Bize bu yakışır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FENERLİ, CUMHURBAŞKANI, TEBRİK, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı