Haber Detayı
02 Mart 2016 - Çarşamba 09:27
 
Gebze Yeşilay Haftası’nda “İyi ki Yeşilay var” diyor
Bu yıl “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 96. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Gebze’de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla spordan sanata kadar çeşitli etkinlikler yapılacak.
Gebze Haberi
Gebze Yeşilay Haftası’nda “İyi ki Yeşilay var” diyor

Yeşilay Haftası, bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında “İyi ki Yeşilay var!” konsepti ile çeşitli etkinlikler ve toplantılarla kutlanacak.

 

Yeşilay Gebze Şubesi’nin Yeşilay Dayanışma Haftası olan haftada saha aktivitelerinden seminerlere kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.

 

Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirten Yeşilay Gebze Şube Başkanı Enver ŞAHİN, “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Gebze de çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’na, “Yeşilay Dayanışma Haftası” diyerek çalışma yapacaklarını söyleyen Şube Başkanı  Enver ŞAHİN açıklamasına şu şekilde devam etti: “İlçemizdeki Yeşilay gönüllülerimizle Yeşilay Haftası münasebetiyle zararlı alışkanlıklara ve bunların yayılmasına engel olmak için hep birlikte el ele vererek, etkinlik ve seminerlerimizle bağımlılıklarla mücadele çağrısında bulunacağız”.

 

Şahin, hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi:

Çeşitli okullarda Seminerler verilip, Gebze Center’da Cumartesi ve Pazar günü Palyaçolar eşliğinde küçük Yeşilaycılar için Yüz boyama, simit balon ve boyama etkinlikleri ile devam edilecek. Son olarak İlçemizin değerli bürokratları ziyaret edilip Yeşilay Pazı bandı takılarak haftaya seminerlerle devam edilecek.”

 

Bu yıl Yeşilay’ın 96. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağını söyleyen Şahin, Yeşilay Haftası münasebetiyle zararlı alışkanlıklara ve bunların yayılmasına engel olmak için hep birlikte el ele vererek, bağımlılıklarla mücadele çağrısında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Yeşilay, Haftası’nda, “İyi, ki, Yeşilay, var”, diyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı