İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Beğendi
Beğendi
Gözler Onlarda!
Gözler Onlarda!
Haber Detayı
13 Nisan 2017 - Perşembe 16:09
 
Kulübü Sattılar
Çinli yatırım grubu, İtalyan devi Milan'ı 800 milyon Euro'ya satın aldı. Kulüpte 30 yıllık Berlusconi dönemi sona erdi.
Spor Haberi
Kulübü Sattılar

Çinliler, Avrupa Devi Milan'ı 800 Milyon Euro'ya Satın Aldı, System.String[]

İtalyan devi  Milan, 800 milyon Euro bedel karşılığında Çinli yatırım grubuna satıldı. Çizme'deki buluşmada, aylardır konuşulan el değiştirme resmen gerçekleşti.

Dünya devi  Milan kulübü için aylardır konuşulan şey sonunda gerçek oldu.  İtalya'nın önde gelen ekiplerinden olan kırmızı-siyahlı ekip, Çinlilere resmen satıldı. Kulüp binasına gelen Çinli yatırımcılar, öğle saatlerinde atılan imzalar neticesinde  Milano ekibinin yeni sahibi oldular.

YENİ BİR SAYFA AÇILDI

Milan'ın sahibi  Silvio Berlusconi ve yatırım grubu arasındaki görüşmeler nihayete ererken, bugün itibariyle  Milan tarihinde yeni bir sayfa açılmış oldu. Çok daha önce gerçekleşmiş olması gereken satış işlemi, ortaya çıkan bazı pürüzler nedeniyle bir çok kez ertelenmek zorunda kalmıştı.

 

MILAN İLE İLİŞKİLERİ KESİLDİ

Kulüp yasal olarak  Berlusconi ailesinin olan Fininvest isimli holdinge aitti. Bugün atılan imzalarla birlikte Çinlilerin kurduğu Rossoneri Sport Investment Lux isimli şirkete devredildi.  Silvio Berlusconi başta olmak üzere Adriano Galliani gibi uzun yıllardır kulübü idare eden bir çok yöneticinin yarından itibaren  Milan ile bir alakaları kalmayacak.

30 YILLIK BERLUSCONI DÖNEMİ BİTTİ

Kırmızı-siyahlı kulübün sahibi ve onursal başkanı olan  İtalya'nın eski başbakanı  Silvio Berlusconi dönemi sona erdi. 30 yıl içerisinde, içlerinde  Fatih Terim'in de olduğu bir çok önemli teknik adam ve bir çok yıldız futbolcunun da olduğu isimlerle büyük başarılar kazanılan bir dönem sona erdi.

YENİ BAŞKAN: YONGHONG Lİ

Milan'ın yeni başkanı, kişisel serveti 600 milyon Euro olan, Çinli grubun başındaki Yonghong Li olacak. Satışın yaklaşık 800 milyon Euro (3 milyar 125 milyon TL) karşılığında gerçekleştiği belirtiliyor.

(Skorer)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kulübü, Sattılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı