Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 11:36
 
Millet Bahçesi ihaleye çıkıyor
Dilovası Haberi
Millet Bahçesi ihaleye çıkıyor

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in seçim beyannamesinde bulunan ‘Dilovası Millet Bahçesi’ ağustos ayında ihaleye çıkıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın belediyeye tahsis ettiği alan üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü yaklaşık 207 dönümlük alanı Millet Bahçesi olarak projelendirdi. Millet bahçesinde bölgenin ağaç yapısı da göz önünde bulundurularak, mesire alanı, yürüyüş yolları, çocuk eğlence bölümleri, bisiklet sürüş alanları, çeşitli aktivite kısımları ve çevre düzenlemesi gerçekleştirilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dilovası'nda bulunan 207 dönümlük arazi üzerine Millet Bahçesi inşa edecek. Bakanlık, ağustos ayında ihaleye çıkıyor.

DİLOVASI’NA YAKIŞACAK

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Halkımız için, ilçemiz için canla başla ve aşkla çalışmaya devam ediyoruz. İlçemize bir Millet Bahçesi kazandırabilmek adına göreve gelir gelmez Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile gerekli temasları gerçekleştirmiştik. Girişimlerimiz sonuç verdi ve insanlarımızın dinlenebileceği, ailecek güzel vakit geçirebilecekleri, doğa ile iç içe olabilecekleri bir alanı Dilovalılara kazandırıyoruz. Böyle bir alan yükselen şehir Dilovası'na yakışacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ağustos ayında ihale çıkıyor. Böylece millet bahçemiz için ilk adım atılmış oluyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Millet, Bahçesi, ihaleye, çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı