Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 12:56
 
Tarihi dizinin afişleri bilbordları süslüyork
MİLLİ MÜCADELE RUHU EKRANDA
Kültür-Sanat Haberi
Tarihi dizinin afişleri bilbordları süslüyork

TRT 1’de yayınlanan “Ya İstiklal Ya Ölüm” dizisi ilk hafta izleyiciyi ekrana kilitledi. Milli mücadele ruhunu ekrana taşıyan dizinin afişleri kentimizin birçok noktasındaki billboardlarda yerini alırken vatandaşların dikkatini çekmeyi başarıyor.

TRT 1’de yayınlanan “Ya İstiklal Ya Ölüm” dizisi ilk hafta büyük ilgiyle izlendi. Her pazartesi ekranda olacak olan dizi İstanbul’un İtilaf devletlerince işgalinin yaşandığı 16 Mart 1920 ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi arasındaki altı haftalık tarihsel süreci anlatacak olan dizi, Milli Mücadele ruhunu ekrana taşırken dizinin afişleri kentimizin birçok noktasındaki billboardlarda yerini alırken vatandaşların dikkatini çekiyor.

YENİ BÖLÜM BU AKŞAM TRT’DE

İlk bölümü, İstanbul’un işgalinin yüzüncü yılı olan 16 Mart 2020’de yayınlanan dizinin 6’ıncı ve son bölümü ise TBMM’nin açılışının yüzüncü yılı olan 23 Nisan haftasında izleyici ile buluşacak. Tarihi dizide İlker Kızmaz, Birkan Sokullu, Serkan Keskin, Dolunay Soysert, Osman Sonant, Melis Sezen, Hilmicem İntepe, Rıza Kocaoğlu, Umut Karadağ, Ushan Çakır, Altan Erkekli, gibi isimler yer alırken dizinin yeni bölümü bu akşam TRT 1’de olacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarihi, dizinin, afişleri, bilbordları, süslüyork,
Yorumlar
Haber Yazılımı