Haber Detayı
08 Mart 2016 - Salı 15:48
 
Tüm valiliklere terör uyarısı
Ülkemizde özellikle Güneydoğu illeri ve büyükşehirlerde kamu binalarına yönelik terör saldırısı olabileceği ihbarı üzerine güvenlik güçleri teyakkuza geçti. Saldırılara karşı 81 ilin valilik ve güvenlik güçleri de uyarıldı.
Kocaeli Haberi
Tüm valiliklere terör uyarısı

Son dönemlerdeki PKK’ya yönelik operasyonların ardından güvenlik güçleri, terör örgütlerinin İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir gibi büyükşehirler ile Gaziantep, Diyarbakır, Mardin, Şırnak gibi Güneydoğu illerinde kamu binalarına terör saldırısı düzenleyeceği yönünde istihbarat bilgileri ele geçirdi. İsmi verilmeyen bir örgütün eylem planlarının deşifre edilmesinin ardından 81 ildeki tüm valilik ve emniyet birimleri uyarılarak, terör örgütlerinin sansasyonel eylem hazırlığında olduğu ve öncelikli hedefte kamu binalarının bulunduğu belirtildi.

EYLEMLERE DİKKAT

Tüm valiliklere gönderilen uyarılarda güvenlik güçlerinin 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle yapılacak yürüyüş ve basın açıklamasına karşı da uyarıldığı öğrenildi. Bir çok il ve ilçelerde provokasyon ve olası terör saldırılarına karşı, 8 Mart yürüyüşü ve basın açıklamalarının yapılması yasaklanırken, bazı illerde ise yürüyüş ve basın açıklamaları güvenlik güçlerinin yoğun tedbirleri arasında yapılması kararlaştırıldı.

ÇELİK YELEK UYARISI YAPILDI

Olası terör saldırılarına karşı kolluk kuvveti olarak görev yapan polis ve jandarma ekiplerinin çelik yelek kullanmaları konusunda da uyarıldığı bildirildi. Güvenlik güçlerinin görev yaptıkları sorumluluk alanlarında şüpheli şahıs ve duruma karşı dikkatli olmaları istenilen ekiplerden kontrol noktaları oluşturularak, şüpheli araç ve kişiler üzerine sorgulama yapılması istendiği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tüm, valiliklere, terör, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı