Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 14:54
 
Vekil Şeker, İMO’da
Ak Parti Genel Merkez Demokrasi Hakem Kurulu Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’ni ziyarette bulunarak 6306 sayılı kanunun uygulama yönetmeliği, riskli yapılar ve imar barışı üzerine toplantı gerçekleştirdi.
Siyaset Haberi
Vekil Şeker, İMO’da

İlyas Şeker’i İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok,  yönetim kurulu üyeleri Baturhan Üretürk, Kahraman Bulut, Cihan Bahadır Yaşar, Halil İbrahim Uzunoğlu, Ömer Faruk Balamir, Volkan Gümüş, İbrahim Çakır ve Şube Sekreteri Berkay Güngör’ün yanı sıra ilimizde riskli yapıların tespitinde lisans sahibi olan firma yetkilileri karşıladı. Başkan Ok, ziyarette, “Şubemiz Yönetim Kurulu üyeleri ve ilimizde 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında riskli yapıların tespiti için yetki verilen kurum ve kuruluşların firma yetkilileri ile beraber Kocaeli Milletvekilimiz Sayın İlyas Şeker’i odamızda misafir ettik. Toplantımızda kentsel dönüşüm, riskli yapılar ve imar barışı üzerine değerlendirmelerde bulunduk.

DESTEK İSTEDİK

Kanunun işleyişi hakkında tespit ettiğimiz sorunlar ve bazı maddelerin iyileştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca yüklenici firmaların kur artışından nasıl etkilendiği hakkında görüşlerimizi ileterek konunun ilgili komisyonlarda görüşülmesi noktasında destek istedik.” açıklamasında bulundu. Ok, sözlerini şöyle sürdürdü. “Bu toplantıyla, Ankara’da şehircilik ve yerel yönetimler konularında etkili bir konumda bulunan Kocaeli Milletvekilimiz İlyas Şeker Beye sahada karşılaşılan sorunları Kentsel Dönüşüm Kanunu bağlamında aktarma fırsatı bulduk kendilerine bu nazik ziyaretleri ve ilgisi için teşekkür ederiz” dedi.

CİDDİYETLE ELE ALACAĞIZ

Nazik karşılamadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ise İMO Kocaeli Yönetimine teşekkür etti. Şeker, “Vurgulanan çözüm önerilerini ciddiyetle ele alacağız” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vekil, Şeker,, İMO’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı