Haber Detayı
28 Mart 2017 - Salı 09:53
 
Yaşasaydı "Evet" dedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman Bild Gazetesinin "Atatürk yaşasaydı Hayır derdi" başlıklı haberinin sorulması üzerine, "Atatürk kalksa bu düzenlemeye kendisi de böyle yaşadığı için 'Evet' derdi." dedi.
- Haberi
Yaşasaydı

Televizyon canlı yayınında gündeme dair soruları cevaplayan  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alaman Bild Gazetesinde yarısı Türkçe olan " Atatürk Yaşasaydı Hayır Derdi" başlıklı haberine tepki gösterdi. Erdoğan, "Ne alakası var bunun Atattürk'le. Tam aksi ben desem ki  Atatürk kalksa bu düzenlemeye kendisi de böyle yaşadığı için 'Evet' derdi. Çünkü  Atatürk bizim yapmak istediğimizi yaptı. İnönü ile geçinemedi." diye cevap verdi.

"ATATÜRK'ÜN HAFIZASINI MI OKUMUŞLAR"

İşte  Cumhurbaşkanı Erdoğan o sözleri: "Atatürk'ün hafıza kayıtlarını okuyacak kadar özellikleri mi var? Ne alakası var bunun  Atatürk'le. Türkçe öğrenmeye başlamışlar. Bunun, bunlarla alakalı yanı manidar.  Atatürk'le bu görüşmeyi nasıl yaptılar? Tam aksi, ben desem ki  Atatürk kalksa bu düzenlemeye kendisi de böyle yaşadığı için 'Evet' derdi. Çünkü  Atatürk bizim yapmak istediğimizi yaptı. İnönü ile geçinemedi. En önemli mesai arkadaşıydı. O da damdan düşenlerdendi."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaşasaydı, "Evet", dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı