Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 10:07
 
‘ADD Gebze'den kadın hareketi
Gebze Haberi
‘ADD Gebze'den kadın hareketi

Atatürkçü Düşünce Derneği Gebze Şubesi yeni bir projeyle görücüye çıkıyor. Dernek binasında siyasi parti ve derneklerin kadın kolları başkanlarını ve temsilcilerini ağırlayan ADD Gebze Şubesi kadın hareketini başlattı.

ADD Gebze Şubesi, Kadın Komisyon toplantısı gerçekleştirdi. Dernek üyeleri ve muhtarların da katıldığı toplantı dernek başkanı Sezer Nilgün Aydın’ın açılış konuşması ile başladı. ADD Kadın Komisyonu Başkanı Şerife Albayrak’ın proje tanıtımı ile devam eden toplantıda “Üreten kadın, güçlü kadın” sloganı ile yola çıkılması karara bağlandı. Komisyon başkanı ve üyeleri, “ADD Gebze Şube Üreten Kadınlar Atölyesi” projesi ile ilgili katılımcılara bilgi verdi ve projenin ilerleyen aşamaları için destek istedi.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ

Oldukça verimli geçen toplantıda gerçekleşecek diğer sosyal, kültürel ve düşünsel projeler de anlatıldı ve ileriye dönük destek istendi. Katılımcıların görüş, öneri ve fikirlerinin de alındığı toplantıda, kadın dayanışmasının önemine vurgu yapılarak birlik ve beraberlik mesajları verildi. Toplantıyı Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği ‘’Şuna inanmak lazımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir’’ sözüyle tamamlayan ADD’li kadınlar moral depolamış oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘ADD, Gebze'den, kadın, hareketi,
Yorumlar
Haber Yazılımı