Haber Detayı
02 Kasım 2017 - Perşembe 09:38
 
Adli Kolluk Toplantısı Yapıldı
Gebze Cumhuriyet Başsavcılığınca, Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı birimler ile kolluk kuvvetlerinin daha verimli çalışabilmesi için ‘Genişletilmiş Adli Kolluk Koordinasyon’ toplantısını gerçekleştirdi.
 
 
 
Gebze Haberi


Gebze Cumhuriyet Başsavclığı, yargı çercevesi içerisindeki adli kolluk birimleri ile  Cumhuriyet Başsavcılığı birimleri arasındaki talep ve görüşlerin karşılıklı olarak aktarılması, adli işlemler ilgili talimatların savcılık tarafından adli kolluk birimlerine iletilmesi bu soruşturmaların daha verimli yürütülmesi amacıyla  Gebze Adliyesi toplantı salonunda Genişletilmiş Adli Kolluk Koordinasyon' toplantısını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıya  Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu, Cumhuriyet  Başsavcı vekili Sıddık Ilgar,  GebzeKaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Savcısı Faik Ateş,  Gebze Cumhuriyet savcıları,  Gebze,  Darıca,  Çayırova ve  Dilovası Emniyet Müdür ve amirler, polis memurları, jandarma personeleri katıldı.

Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Daha önceden de belirli periyotlarda yaptığımız toplantılarımızdan farklı olarak bu sefer daha geniş katılımlı bir toplantı düzenledik. Bu toplantıyı düzenlememizdeki amaç,  Gebze Cumhuriyet Başsavclığı yargı yetki ve görev alanında bulunan adli kolluk birimleri arasındaki, adli işlemlerin daha etkin, verimli ve hızlı bir şekilde yürütülmesinin sağlanmasıdır. Adli kolluk görevlilerinden isteğimiz vatandalarımızın hak kaybına sebebiyet verilmemesi ve adalet duygusunun zedelenmemesi için sürekli olarak Cumhuriyet Başsavcılığımız ile irtibat halinde bulunarak, yaptıkları işlemlerde ilgili yasal mevzata riayet ederek daha titiz, dikkatli ve gayretli olmalıdır. Bu konuda savcılarımız yapılan eksik ve yanlış işlemlere ilişkin olarak notlarını sunacaklar" dedi.

Gebze Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Savcısı Faik Ateş'in yaptığı sunumunun ardından diğer cumhuriyet savcıları da kısa başlıklar halinde sorunların ve çözüm önelerilerini dile getirdi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Adli, Kolluk, Toplantısı, Yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı