Haber Detayı
16 Ekim 2018 - Salı 17:24
 
AK Kocaeli 17. Yılını Kutluyor
AK Parti Kocaeli İl Başkanlı Abdullah Eryarsoy, Kocaeli Teşkilatı’nın kuruluşunun 17’nci yılını kutladı. Eryarsoy mesajında, “Lideriyle bir bütün olan partimiz, liderinin çizdiği bu kutlu yolda milletiyle ve milleti için var olmaya devam edecektir.” dedi.
Siyaset Haberi
AK Kocaeli 17. Yılını Kutluyor

AK Parti 17 Ekim 2001 tarihinde Kocaeli’de teşkilatlandı. AK Parti Kocaeli İl Başkanlı Abdullah Eryarsoy, Kocaeli Teşkilatı’nın kuruluşunun 17’nci yılında bir mesaj yayımlayarak, “AK Parti Kocaeli Teşkilatı olarak çıktığımız ülkemize ve milletimize hizmet yolunda bugün 17. yılımızı da geride bırakıyoruz. Kurulduğu günden beri teşkilatımızda görev almış kurucularımıza, Partimizin bayraktarlığını yapmış büyüklerimiz Nihat Ergün, İbrahim Karaosmanoğlu, Fikri Işık, Zeki Aygün, Mahmut Civelek, Şemsettin Ceyhan’a, milletvekillerimize, ilçe, başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine, ilçe Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine, belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, il genel meclis üyelerimize, mahalle ve köy temsilcilerimize, sandık müşahitlerimize, tüm dava arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

MAĞDURUN SESİ OLDU

Birlikte yol yürüdüğümüz büyüklerimizden, kardeşlerimizden ahirete irtihal etmiş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. 2001’de AK Parti’nin kurulması ile birlikte sadece Türk siyaset tarihinde değil; dünya siyasetinde söz sahibi, mağdur ve mazlumların sesi olan bir hareket doğmuştur.  Kuruluşta yaşadığımız heyecanı, çalışmaları ömür boyu unutmamız mümkün değil. Şartlar ne olursa olsun kuruluş günlerindeki azmimizi sürdüreceğiz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ’Her şey Türkiye için’ ve ’Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olamayacak’ diyerek başlattığı siyasi mücadelemiz bugün AK Parti Kocaeli Teşkilatımızda 17. yılına ulaşmıştır.

İLK GÜNKÜ HEYECAN

Bugün de ilk günkü heyecan, azim, inanç ve şevkle hizmetler üretmekteyiz. Partimiz kuruluşundan bugüne Cumhuriyet tarihinde eşine az rastlanır şekilde başarısını her seçimde yükselterek milletle kucaklaşmıştır. Türkiye siyasetinde ezberleri bozan milletin egemenliği üzerindeki bütün vesayeti kaldıran, Devleti toplumdan ayıran siyasi tarihi silmiş, Milleti Yaşat ki Devlet yaşasın anlayışı ile bu yüce milletin gönlüne girerek yapılan bütün Genel ve Yerel seçimler ile referandumlarda milletimizin teveccühüne mazhar olmuştur. Kurulduğu günden bu güne kendisini millete adamış AK kadrolarıyla ülkemizde hayal bile edilemeyen yeniliklere ve reformlara imzalar atmıştır.

VAR OLMAYA DEVAM EDECEK

İnşallah bundan sonrada hep beraber daha nice tarihler yazacağız.  Nice zorlukları aşacağız, nice başarılara imza atacağız.  Çünkü biz davamıza, kurucu ilkelerimize, liderimize gönülden bağlıyız.  Çünkü biz düşmanlıktan yana değil, dostluktan yanayız AK Partinin hikâyesi bir milletin aşk hikâyesidir.  AK Parti, tüm vatandaşlarımızın gönlüne dokunmuş bir partidir.  AK Parti, tüm hanelerde, tüm binalarda, tüm sokaklarda, tüm mahallelerde, tüm ilçelerde, tüm şehirlerde hizmeti olan, eseri olan bir partidir. Önümüze konulan hedeflere tüm engelleri, zincirleri kıra kıra ulaşmaya devam edeceğiz. Lideriyle bir bütün olan partimiz, liderinin çizdiği bu kutlu yolda milletiyle ve milleti için var olmaya devam edecektir.

MAHCUP OLMAYALIM

AK Parti’yi kurarak tarihe düşülen notlarda bizim de katkımızın olmasını sağlayan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımızı arz ediyorum.  Bu vesile ile 2023, 2053 ve 2071 Türkiye'sini muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağımıza olan inanç ile Partimizin Kocaeli’de 17. kuruluş yıl dönümünün teşkilatımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun. Rabb'im, bu kutlu yürüyüşte, milletimize hizmet yolunda bizleri mahcup etmesin.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Kocaeli, 17., Yılını, Kutluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı