Haber Detayı
18 Ağustos 2018 - Cumartesi 14:12
 
Ak Parti'de Kongre Başladı
Kocaeli Haberi
Ak Parti'de Kongre Başladı

AK Parti 6'ncı Olağan Büyük Kongresi, Ankara Arena Spor Salonu'nda başladı. Kongre öncesi salonun içerisinde ve dışarısında binlerce kişi toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salona girmeden önce, dışarıda bekleyen vatandaşlara seslendi. Kısa bir konuşma yapan Erdoğan, kongreyle dünyaya farklı bir mesaj vereceklerini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra kongrede yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Kongreye il dışından yoğun katılım olması nedeniyle şehrin girişinde kontrol noktaları oluşturuldu. Bu noktalara otobüslerle gelen partililer, Atatürk Kültür Merkezi alanına ulaştı. Partililer, tezahüratlar eşliğinde kongrenin düzenleneceği salona yürüdü. Spor salonu önünde ve çevresinde bekleyenlere, kumanya ve su servisi yapıldı.Kongrenin gerçekleşeceği salon içerisine, "Kararlı bu dava, Türkiye'den dünyaya kısık seslerin sesi olmaya", "Biz milletimize efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik", "Millet bir, hedef bir", "İşimiz hizmet, gücümüz millet", "Değişim yenilenerek devam ediyor" yazılı afişler yer aldı. Ayrıca salonda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üzerinde resmi bulunan "Millet bir, hedef bir" yazılı dövizler taşındı. Kongre öncesi salonu dolduran partililer yoğun şekilde tezahürat yaparak sık sık, "Recep Tayyip Erdoğan" sloganı attı.

 

ERDOĞAN: DİMDİK AYAKTA OLDUĞUMUZUN MESAJINI VERECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre öncesi salon dışarısında bekleyen vatandaşlara seslendi. Erdoğan, "Bugün yenilenerek yeni sistemle ilk defa kongremizi yaparak inşallah dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

"Şu anda partimiz 17 yaşında. Genç, dinamik ve geleceğe çok daha iyi hazırlanan bir parti olarak Türkiye ve dünyaya bu mesajları tekrar veriyoruz. Bizi bölmek, parçalamak isteyenlere hem sandıklarda hem meydanlarda veriyoruz. Bugün yenilenerek yeni sistemle ilk defa kongremizi yaparak inşallah dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz. Yok şuymuş yok buymuş yok dolarmış. Onların doları varsa bizim de Allahımız var. Bizi çökertemediler, bundan sonra da çökertemeyecekler. Yeter ki siz ayakta durun. Dimdik ayakta durduğumuzun mesajını vereceğiz. Yeni sistemde AK Parti'nin iktidarı ile 81 milyon insanca yaşamın erdemine ulaşacak. Şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Rabbim ülkemizin, milletimizin birliğini daim kılsın. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti'de, Kongre, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı