Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 11:14
 
AK Parti’yi millet kurdu!
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık geçtiğimiz Çayırova’ya gelerek önce Çayırova Ak Parti İlçe Başkanlığını ziyaret edip ardından da istişare toplantısına katıldı. Işık, “AK Parti’yi Millet kurdu. İlk günkü aşkla çalışmalarımıza devam edip, Türkiye’yi karanlık günlere göndermeyelim. Biz iktidar da kaldığımız sürece ülkemiz parlayacak.”dedi.
 
 
 
Çayırova Haberi


Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Cuma Günü Çayırova’ya gelerek Çayırova Ak Parti İlçe Başkanlığını ziyaret ederek önce İlçe Başkanı Ali Osman Gür’ü, Kadın Kolları Başkanı Seyhan Dönmez ve Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Güler ile yönetimlerine hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyarette Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, meclis üyeleri ve parti ilçe yönetimleri katıldı. Partililer ile burada sohbet eden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, daha sonra ise Şekerpınar’da bulunan Kebap Diyarı Restoranda düzenlenen İstişare toplantısına katıldı.

SANDIK ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK

Toplantı da ilk olarak söz alan AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür, hergün vatandaşlarla buluştuklarını dile getirerek, sandık çalışmalarına da şimdiden başladıklarını söyledi. Başkan Gür, “Genelde sandık çalışmaları seçimden kısa bir süre önce başlanır ancak biz şimdiden sandık çalışmalarımıza başladık. Seçime kadar “biz neredeyiz” “hangi sandıkta ne kadar oyumuz var”, “mevcut oylarımızı nasıl koruruz ya da ikilemde olan ve bizlere oy vermeyen vatandaşımızı nasıl kazanırız” gibi soruları kendimize sorarak bunların çalışmalarını yapacağız. Göreve geldiğimiz günden bu yana sürekli sahadayız vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Dertlerini, taleplerini dinliyoruz. Çözüm için ne yapabiliriz, vatandaşımızı nasıl memnun ederiz diye uğraşıyoruz.”dedi.  

DEMİRCİ PROJELERİ ANLATTI

Gür’ün ardından söz alan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ise, belediye çalışmalarını anlatarak projelerin çoğunun bittiğini dile getirdi. Demirci, “Fatih Caddesi ve diğer caddelerimizin revizyonlarını, sosyal tesislerimizi, Çayırova Okulumuzu, 5 semt konağını, Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Kapalı Semt Pazarı ve Akse Mahallesinde bulunan Kapalı Semt Pazarını, Mezarlık İdare Binamızı, Akse Camisi ve semt meydanı, Şekerpınar’da bulunan Semt Meydanımızı, mahallelerimizin genelinde bulunan toplamda 34 adet olan parklarımızı, Kuştepe Mescit projelerimizi bitirdik. Yapımı devam eden projelerimizin bitimine ise çok kısa bir süre kaldı. Alt ve üst yapı sorunlarımızı da neredeyse bitirdik.” diyerek partilileri yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirdi.  

CEYHAN’DAN SEÇİM UYARISI

Demirci’nin ardından konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ise, partililere bu zamana kadar yapmış oldukları çalışmalardan ötürü teşekkür ederek, 2019 seçimlerine dikkat çekti. Ceyhan, “İl Başkanlığı olarak 6. Olağan Kongre takvimimizi nihayete erdiriyoruz. Temmuz ayında başlattığımız kongre sürecimizi hem ana kademedeki 12 ilçemiz hem kadın kollarımız hem de gençlik kollarımız çerçevesinde nihayete getirdik. Sadece gençlik kollarında iki ilçemiz, kadın kollarında da bir ilçemiz olmak üzere toplamdaki 36 ilçe kongremizin 33 tanesini nihayete erdirdik. Çayırova’da da hem ana kademe, hem kadın hem de gençlik kolları kongrelerimizi hamdolsun birlik beraberlik içinde gerçekleştirdik. Partimiz büyük bir parti. Aile olarak da büyük bir aileyiz. 16 yıldır partimizde birçoğumuz değişik görevler yapıyor. Zamanı geldiğinde bayrak yarışı gibi kongre süreçlerini de bir önceki bir sonrakine bayrağı teslim ediyor. Kongre süreçlerinde olduğu gibi istişare heyetimizde de yenilenmeler olacak. Geçmiş dönemlerde görev yapan arkadaşlarımız bayrağı yeni arkadaşlarımıza devredecek. Devredecek ki taze kan ile yola devam edelim. Kongre sürecimiz tamamen bittikten sonra istişare kurulumuzda da yenilenmeler yapacağız. Daha sonra da hızlı bir şekilde sandık çalışmalarımıza başlayacağız. Değerli yol arkadaşlarım 2019 seçimlerine daha bir önem vermemiz gerekiyor. En tepeden en alt kademimize kadar hepimizin önceliği 2019 seçimleri. Çok iyi hazırlanıp, bizler için 2019 seçimlerinin neden önemli olduğunu vatandaşlarımıza anlatmamız gerek. İşimiz kolay değil, 16 yıldır iktidardayız, bu yüzden var gücümüzle çalışmalıyız. İnanıyoruz ki çok iyi hazırlık yaparsak zafer yine bizim olacaktır.” dedi. 

DAVAMIZ DA SEVDAMIZ DA AYNI

Son olarak Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ise, “AK Parti bir davanın adı, bin yıllık davamızın bugünkü adı. Partimizin kurduğumuz günden bugüne kadar da Allah’a hamdolsun bir dava şuuruyla hareket ettik. Görevlerimiz, pozisyonlarımız ve bulunduğumuz yerler farklıydı ancak davamız ve davaya olan sevda ile sadakatimiz aynıydı. Bizler partimizi kurduğumuz günden bu yana birlikte mücadele edip, çalıştık. 14 Ağustos 2001’de partimiz Ankara’da kurulduğunda Türkiye’de büyük bir heyecan oluşmuştu. Sayın Cumhurbaşkanımız Kurucu Genel Başkanımız her zaman şunu ifade eder, “Aslında AK Parti’yi millet kurdu, onun tabelasını biz astık” Gerçekten pek çok olay var ki bizzat şahit olduğumuz millet Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yeni bir siyasi hareketi dört gözle bekliyordu ve partimiz kurulduktan sonra hızlı bir teşkilatlanma çalışması yapıldı. Yapılan çalışmalar sonucunda AK Parti 3 Kasım 2002 de iktidar oldu. İktidar partisi olduktan sonra da hem şehrimizin sorunları için hem de ülkemizin sorunları için alın teri döküp emek verdik. Geriye dönüp baktığımızda iyi ki o emeği vermişiz diyoruz. O günkü çalışmalarımız Türkiye’yi bugünkü noktaya getirdi. İlk günkü aşkla çalışmalarımıza devam edip, Türkiye’yi o karanlık günlere göndermeyelim. Biz iktidar da kaldığımız sürece ülkemiz parlayacak. Bu parlamada sizlerin yerel de yapmış olduğunuz çalışmalar etkili. Sizlerden isteğimiz ülkemizin parlaması için çalışmaya devam edip, 2019 seçimlerine iyi hazırlanmamız ve milletimizin sesi olmaya devam etmemiz” dedi.  

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: AK, Parti’yi, millet, kurdu!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı