Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 13:34
 
Akyıldız Yeni Dönemi Açıkladı
GTO 22.MESLEK KOMİTESİ BAŞKANI AKYILDIZ’DAN AÇIKLAMA
 
 
 
Gebze Haberi


Gebze Ticaret Odası 22. Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Zekai Akyıldız, karayolları taşımacılığındaki yeni dönem hakkında bilgiler verdi.

Yeni mevzuatta birçok düzenleme yapılması ile Gebze Ticaret Odası 22. Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Zekai Akyıldız bir açıklama yaptı. Komite Başkanı Akyıldız, “Karayolu Taşıma Yönetmeliği ile belge düzenlemede bürokrasiyi azaltacak ve e-devlet kullanımını artıracak yöntemler geliştirilmişti. Mevzuatta da birçok düzenleme yapıldı. Vatandaşın belge alma şartlarının hafifletilmesi, belge ücretlerinin yüzde 50'ye yakın düşürülmesi gibi değişikliklere gidildi. Yetki belgesi yenileme sırasında ödenecek taşıt kartı ücretinin 98 liradan 60 liraya düşürülmüş olup, K1 yetki belgeleri için istenen şartların hafifletilerek belge ücretlerinin düşürülmesi ve belgelerin iptal edilmesine ilişkin şartların azaltılarak, firmaların bu yöndeki mağduriyetlerinin önüne geçilmesi amaçlanmıştır.  Daha önce belge alanlardan belgeleri iptal edilen veya yenileme hakkını kaybeden firmalara, yüzde 50 indirimli yeniden belge alma imkânı sağlanmıştır. Asgari kapasiteyi sağlayanların veya ilave edilecek taşıtlar için muayenesi bulunanların yaş şartlarının azaltılması/kaldırılması gibi avantajlar getirilmiştir.” dedi.

GOSB Kasislerinden Şikâyet Var!

Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) içerisindeki yollarda bulunan kasislerden de şikâyet olduğunu dile getiren Gebze Ticaret Odası 22. Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Zekai Akyıldız, “GOSB içinde yer alan yollara yaptırılan hız kesici kasisler sürücülere gına getiriyor. Özellikle yüklü araçların hızını kesmek adına yapılan kasisler araçlara çok ciddi zaralar veriyor. GOSB içeresinde sık aralıklarla gelişi güzel yapılan hız kesici beton tümsekler gün boyu sanayi içeresine giren araç sürücülerine gına getirmiş durumda. Sürücüler ise asfalttan yapılan kasislerin standart dışı olduğunu iddia ediyor. Hız kesici tümseklerin betondan değil de standartlara uygun olan plastik kauçuktan olmasının daha doğru olur.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Akyıldız, Yeni, Dönemi, Açıkladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı