Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 14:51
 
Anlamlı projeye gösterişli açılış
Gebze Haberi
Anlamlı projeye gösterişli açılış

Gebze Özel Eğitim Merkez okulunda öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek ve istihdamı sağlamak adına GTO ortaklığı ve Gebze Milli Eğitim Müdürlüğü sahipliğinde gerçekleştirilen "Üretimin Özel Lokomotifleri" tanıtılırken ayrıca CNC atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.

AÇILIŞA BÜYÜK İLGİ

Gebze Özel Eğitim Merkez okulunda öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek ve istihdam sağlamak amacıyla Gebze Ticaret Odası ortaklığı ve Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sahipliğinde gerçekleştirilen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Hibe Programı kapsamında adına "Üretimin Özel Lokomotifleri" projesi kapsamında Proje toplantısı ve CNC atölyesi açılışı protokolün ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilirken açılışa yoğun ilgi vardı.

HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ

Programda bir konuşma yapan Marka genel sekreteri Mustafa Çöpoğlu, “projeyi inceledik. Gerçekten örnek bir proje, bu proje veliler tarafından da benimsendi. Engelli ya da engelsiz bir bütünüz. Hepimiz engelli adayıyız. Bu öğrenciler nitelikli bireyler olacaktır. Bu proje onları hayata bağlamakla kalmayacak, hayatın ta içinde olmalarına izin verecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İnşallah böyle güzel projelerin devamı da gelir” şeklinde konuştu.

BU ÇOCUKLAR BİZİM

Projenin ortaklarından olan Gebze Ticaret Odası Başkanın Nail Çiler de konuşmasında, “Öğrencilere, insanlara dokunmak, onlarla iletişim kurmak lazım. Buraya daha önce gelmiştik. İmkânları gördük inceledik. Harekete geçerek çocuklarımız için kolları sıvadık. O gün projeye karar verdik. Ne mutlu bize faydamız olduysa. Türkiye'de nüfusun yüzde yedisi engelli kardeşimiz. Aslında engelli olan onlar değil. Engeller beyinde. Sanayi bölgesiyiz. Ben oda olarak mesleki eğitime önem veriyoruz” dedi.

BURADA BÜYÜK ALIN TERİ VAR

Sözlerini sürdüren GTO Başkanı Nail Çiler, “. Burada işsizlik burada mesleksizlik var. Nitelikli eleman yetişmezse ne olacak. Bu projeyi önemsiyorum. Burada alın teri var. Vatan sevgisi ile çalışmaya devam edeceğiz. İstenildiği takdirde, engeller hiçbir şeye mani olamaz. Bu tip hayırlı işlere destek vermeye devam edeceğiz. Mustafa Kemal’in dediği gibi vatanını en çok seven görevini en iyi şekilde yapandır. Ben burada çok başarılı öğrencilerin yetişeceğine yürekten inanıyorum” ifadesini kullandı.

EĞİTİM TOĞLUMUN TAMAMININ İŞİ

Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan konuşmasında şunları söyledi. “Tüm okulları her zaman geziyoruz. Sürekli okullarımızda inceleme yapıyoruz. Eksikleri kapatmaya çalışıyoruz. 3 özel eğitim okulumuz var. Sadece Gebze’ye değil Çayırova ya da hizmet etmekte. Hiçbir öğrencimizi geri çevirmedik. Eğitim toplum tamamının işi. Destek olan herkese teşekkür ediyorum. Eğitimin çok işlevi var. En önemlisi insan gibi insan yetiştirmek, fakirle dertlenen insan yetiştirmek” şeklinde konuştu.

BİRİ MUTSUZSA HERKES MUTSUZ

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz yaptığı konuşmada her şeyin başının mutluluk olduğunun altını çizdi. Büyükgöz, “Birimiz mutsuzsak hepimiz mutsuzuz. Bilişim çağındayız. Nitelikli insan yetişmesi şart. Bugünkü çaba önemi fazla ve bunun bir parçası. Vasıflı eleman yetişmesi gerekiyorsa bunu kabul edip buna yönelik çalışmalıyız. Tarihimizden kopmadan çalışmalıyız, yarınlara taşımalıyız. Biz gençleri nasıl yetiştirirsek öyle yaşarlar. Ne ekersen onu biçersin. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ENGEL DİYE BİR ŞEY YOK

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler konuşmasında projeden dolayı herkese teşekkür ettiğini söylerken “Evlatlar bize emanet. Engel diye bir şey yok. Bu proje ufuk açacak. Bu proje çağ açacak. Çocuklarımızı hayata hazırlayacak. Projede destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bu projelerin çoğalmasını diliyorum. Bu projelerle çocuklarımız ekmek kazanacak. Belki yarın bir gün yuva kuracaklar. Bu projeye sahip çıkmak boynumuzun borcu” sözlerini kullandı.

KURDELEYİ PROTOKOL KESTİ

Konuşmaların ardından "Üretimin Özel Lokomotifleri" projesinin CNC atölyesinin açılışı protokolün katılımıyla kesilen kurdeleyle gerçekleştirildi. Açılış sonrasında ise davetlilere kokteyl ikramında bulunuldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anlamlı, projeye, gösterişli, açılış, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı