Haber Detayı
21 Ocak 2019 - Pazartesi 12:29
 
Anne & Çocuk Kulüplerinde Karne Heyecanı
Kültür Merkezleri ve Semt Konaklarında faaliyet gösteren Anne Çocuk Kulüplerindeki öğrenciler 2018-2019 eğitim öğretim döneminin ilk yarısında karnelerini aldı.
Çayırova Haberi
Anne & Çocuk Kulüplerinde Karne Heyecanı

Kültür Merkezleri ve Semt Konaklarında faaliyet gösteren Anne Çocuk Kulüplerindeki öğrenciler 2018-2019 eğitim öğretim döneminin ilk yarısında karnelerini aldı. Anneleriyle birlikte karne heyecanı yaşayan minikleri yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Şevki Demirci, çocuklara çeşitli hediyelerle birlikte karnelerini teslim etti. Okul öncesinden üniversiteye kadar uzanan eğitim ağı oluşturan Çayırova Belediyesi’nin en önemli hizmetlerinden olan Anne & Çocuk Kulüplerinde öğrenciler karnelerini aldı. İlk dönemi bilgi ve eğlence dolu bir şekilde geride bırakarak karnelerine kavuşan çocuklar mutluluklarını anneleriyle paylaştı.

“Eğitim Ailede Başlar”

Çocukların sorumluluk ve özgüven sahibi olmalarına katkı sağlayan birçok etkinliğin gerçekleştirildiği Anne Çocuk Kulüplerinin farklı bir öneme sahip olduğunu katıldığı karne törenlerinde vurgulayan Belediye Başkanı Şevki Demirci, bugüne kadar binlerce öğrenci ve anneye hizmet verdiklerini açıkladı. Anne & Çocuk Kulüplerinde okul öncesi eğitim başta olmak üzere, anne çocuk ilişkisi, eğitim hayatına hazırlanma, çocuk gelişimi, aile içi eğitim gibi konular başta olmak üzere birçok alanda hizmet verildiğini ifade eden Demirci, çocukların yeteneklerini keşfetme anlamında da çeşitli eğitim programlarının uygulandığını söyledi.

Demirci, “Eğitime Yapılan Yatırım, Geleceğe Yapılan Yatırımdır”

9 Mahalle’nin tamamında Anne Çocuk Kulüpleriyle eğitim imkanı sunduklarını ve bu hizmetleri Semt Konakları ve Kültür Merkezleri çatısı altında verdiklerini aktaran Demirci, her yıl olduğu gibi bu yılda binlerce öğrenciye ilk dönem karnelerini verdiklerini söyledi. Eğitime yatırımın geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu kaydeden Demirci, “İlçemizde Anne Çocuk Kulüplerimizin önemi çok büyüktür. Çünkü eğitim okul öncesinden yani aileden başlar. Bizde burada bir aile olduk. Binlerce ailemize çocuklarımıza ulaştık. 5 yıl gibi bir sürede eğitim kalitemizi en üst seviyeye çıkararak hizmet verdik. Bugün burada çocuklarımızın almış olduğu karneler onları ve sizleri mutlu ettiği gibi bizleri de çok mutlu ediyor.” dedi.

“Anne Çocuk Kulüplerimizde Eğitime Çok Önem Veriyoruz”

Demirci, “Türkiye çapında örnek, özgün bir eğitim modeli uyguluyoruz. 4-5 yaş çocuğu olan annemiz haftanın 3 günü çocuğuyla her mahalleye konumlandırdığımız, yaya ulaşımı mesafesinde, semt konağımız bünyesindeki kulübümüzden çocuğuyla birlikte faydalanıyor. Uzman eğitmenlerimiz eliyle verdiğimiz eğitimle çocuklarımız birçok şeyi daha ilkokula gitmeden uygulamalı olarak öğreniyor. Buradaki asli amacımız iyi bir insan, hayırlı bir evlat olması için aile kurumunu desteklemektir. Anneyi de çocuk gelişimi konusunda verdiğimiz eğitimler, kişisel gelişim seminerleri ve kurslarla destekleyip bilinçlendirmek bir diğer amacımızdır. Özgüven sahibi bir birey olarak yetişmesine katkı sunduğumuz çocuklarımızın daha sonraki eğitim hayatlarını da takip ettiğimizde hem okul hayatında hem de sosyal hayatta başarılı oldukları, yaşıtları arasında ön plana çıktıklarını görüyoruz. Anne çocuk kulüplerimiz, bilgievlerimiz ve gençlik merkezlerimizle okul öncesinden üniversiteye giden yolda çocuklarımızın, gençlerimizin, annelerimizin ve ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anne, &, Çocuk, Kulüplerinde, Karne, Heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı