Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 11:49
 
Arslantaş, “Faizsiz ekonomik düzeni kurabiliriz”
Siyaset Haberi
Arslantaş, “Faizsiz ekonomik düzeni kurabiliriz”

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Ekonomik İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Arslantaş, Kobi, Esnaf ve Çalışanlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Arslantaş yaptığı açıklamada, “Korona virüs salgınının sebep olduğu bu çalkantılı dönemde, ekonomik, sosyal ve siyasal yapıların yeniden sorgulanmaya başlanması ve herkesin hayatın her alanında “yeninin” arayışı içerisinde olması bizim için çok önemli bir fırsat penceresi aralamaktadır. Kendi medeniyet anlayışımızın öngördüğü ekonomik, sosyal ve siyasal yapıları inşa etmeye hiç bu kadar yakın olmamıştık. Her köklü değişim dayanılması ağır bedellere/maliyetlere sebep olmaktadır. Korona virüs salgınının sebep olduğu ekonomik krizin maliyetini öderken (ki zaten ödeyeceğiz) kendi düşünce dünyamıza ait Faizsiz adil paylaşımlı bir sistemi kurabilirsek, bu ekonomik krizden karlı çıkacak tek ülke olabiliriz.” İfadelerini kullandı.

“FAİZSİZ EKONOMİK DÜZENİ KURABİLİRİZ”

Sözlerini sürdüren Arslantaş, “Faizsiz ekonomik düzeni kurabileceğimize inanmalıyız; bugün itibariyle batı medeniyetinin bütün karizması ayaklar altındayken, bu fırsatı kaçırmanın bedeli çok daha ağır olabilir. Esnaflarımızın çok büyük sıkıntıları var geleceğe dair çok büyük kaygılar oluşturmakta ve bu Pandemi sürecinden sonra tekrar eski düzeni çoğu esnafımızın bulamayacağını düşünüyoruz. Devletimizin İvedilikle Kobi, esnaf ve çalışanları için çözümler üretmesi lazım. Sokağa çıkmamakla evde oturtmakla Kobilere, Esnafa ve çalışanlara ne kadar yardımcı olabilir ve çözüm üretebiliriz. Mücbir sebep ilanı olarak tüm firmaları kapsayacak şekilde Genelge ile çalışması durdurulan işletmeler ve kısmi faaliyet gösteren esnaflarımızın İhtiyaçlarını karşılamak için geri ödemesiz bir bütçe oluşturması lazım (işyeri kira vergi sgk Devlet ve özel bankalara olan ödemeleri) iptal etmeli özel teşvik ve Faizsiz Finans imkanları hayata geçirilmelidir. Bugünkü gibi KGF kredisi adı altında faizli kredilerle Bankalara mahkûm edilmemelidir.” dedi.

“HEPİMİZ BU BÜYÜK GEMİNİN İÇERİSİNDEYİZ”

“Hepimiz bu büyük geminin içerisindeyiz” diyen Arslantaş, “Zaman birlik olma zamanıdır, beraber olma zamanıdır, dayanışma zamanıdır. Böylesi zor bir dönemde başta devletimiz ve bizler olmak şartıyla nasıl bir katkı ortaya koyabiliriz neler yapabiliriz ona bakmamız lazım. Hiçbir siyası çıkar menfaat gözetmeksizin tüm siyasiler olarak bu işin üstesinden gelmek için taşın altına elimizi koymalıyız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arslantaş,, “Faizsiz, ekonomik, düzeni, kurabiliriz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı