Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 15:55
 
“Askeri Kışla Toplanma Merkezi Olsun!”
Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, “Gebze’deki eski askeri kışlanın depremde toplanma merkezi olmasını istiyoruz.” dedi.
Gebze Haberi
“Askeri Kışla Toplanma Merkezi Olsun!”

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği yenilenen Türk Deprem Yönetmeliği ile ilgili olarak üyelerine 6 hafta sürecek olan eğitim vermeye başladı. Gebze Ticaret Odası’nda verilen seminerin ilki önceki akşam verildi. Seminere Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kadı ve çok sayıda mühendis katıldı. Eğitim öncesi bir konuşma yapan TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kadı, “Gebzemiz Nail Çiler’in dediği gibi bir üst ligi zorluyor.

GEBZE’Yİ BİR ADIM ÖNE ÇIKARACAĞIZ

Artık siyasette, akademide ve bilimde paçasından tutup da aşağıya çekilen Gebze yok. An itibariyle herkesten bir adım ileriye gitmek zorundayız. Gebze’nin sahibi bizleriz. Bugün buraya gelen tüm herkese teşekkür ediyorum. 6 haftanın sonunda bu yeni yönetmeliği gerçekten öğrenmiş olacağız. Gebze’yi bilgide, bilimde bir adım öne çıkaracağız.” diye konuştu. Ahmet Kadı’nın ardından Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler konuşarak, “Deprem yönetmeliği bölgemiz için çok önemli bir konu. Oda olarak bu konuyla ilgili olarak değerli hocalarımızın da katılımıyla bilgilendirme toplantıları yapıldı. Kentin kimliği bulursa diğer şeylerde kendiliğinden geliyor.

DEPREMDEN DERS ÇIKARDIK MI?

Bugün İstanbul’da bile Gebze’deki kadar sanayi bölgesi yok. Gebze’de 4 tane vergi dairesi var. Gebze’yi bundan sonra anlatırken hem değerlerini anlatacağız hem de bilimin merkezi olduğunu anlatacağız. 1999 yılında bir deprem yaşadık. Her şeyden önce insanlarımızı kaybettik. Ancak bu depremden ders çıkardık mı? Deprem sırasında kaçacağımız bir merkez yok. Yönetmelik yerine gelsin diye depremde toplanma merkezleri var. Biz öyle bir toplanma merkezi istiyoruz ki insanların tüm ihtiyacını karşılayacak bir yer olsun. Askeri kışlanın depremde toplanma merkezi olmasını istiyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Askeri, Kışla, Toplanma, Merkezi, Olsun!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı