Haber Detayı
16 Kasım 2016 - Çarşamba 09:25
 
BIYIK; “REFERANDUMA HAZIRIZ”
AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Başkanlık Sistemi ve Referandumdan, Parti çalışmalarından, yatırımlara kadar birçok konuda açıklama yaptı.
Darıca Haberi
BIYIK; “REFERANDUMA HAZIRIZ”

AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Başkanlık Referandumunu bu sözlerle değerlendirdi. Bıyık, referanduma hazır olduklarını ve Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olacağını söyledi. Bıyık HDP’li vekiller için de “Kimse hukuktan üstün değil.”dedi.

REFERANDUMA HAZIRIZ

Bıyık “Bizim Darıca olarak 436 sandığımız vardı son seçimlerde. Bunların hepsinin kontrolünü yapıyoruz. Sandık Kurulu çalışmalarına başladık. Bizim zaten hali hazırda bir alt yapımız var Sandık müşahitleri konusunda. Bu pazar seçim var dense bir fire vermeden hazırız. Bunun için alt yapımız hazır. 7 Haziran’da sadece 1 sandığımızda sıkıntımız olmuştu O da görevli arkadaşımızın cenaze için memleketine gitmesi gerekiyordu, hemen başka birini görevlendirdik. Partimiz bize özgü bir Başkanlık sistemi için çalışıyor. Bu konuda MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli ile de görüşüldü. İki hafta içinde hazırlanan taslak metinlerin MHP’ye gönderilmesini bekliyoruz. Mevcutta 2007 yılında yapılan Anaysa değişikliği ile ortaya çıkan Filli bir durum var. Bu durumun Anayasal teminat altına alınması gerekiyor. Bu konuda gerekli desteği veren MHP Genel Başkanı sayın Bahçeli’ye teşekkür ediyoruz. Bu konuda onun duruşu ve desteği önemli. Gönül isterdi ki diğer partilerde bu çalışmaya destek verseydi. Ben halk oyundan yüksek bir destekle geçeceğine inanıyorum. Parti Kurullarımız olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Bize göre Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimi olacaktır.”

RESMİ TAKVİM YOK

Kongre süreciyle ilgili de konuşan Bıyık, “Kongre süreciyle alakalı Genel Merkez çalışması var ama resmi bir takvim yok. Resmi Takvim açıklanana kadar gözümüz kulağımız Referandum çalışmalarıyla alakalı. Olmazsa olmaz konu bizim için Referandum.  Kongre kararı alınırsa çalışmalarımızı da yaparız. Genel merkez devam yönünde karar verirse devam ederiz, Partimiz bizim için neyi uygun görürse başımızın üstüne. Ancak dediğim gibi önceliğimiz Referandum.”

ASKERİ ALANIN YERİNE KURUMLARIN GELMESİNİ İSTİYORUZ

Bıyık: “Askeri alanla ilgili Bakanımız Sayın Fikri Işık gerçekten çok çalışıyor. Kışla içerisinde Yaklaşık 900 dönüm arazi var. Bir kısmının Büyükşehir’e geçmesi için çalışıyoruz. Tamamlanırsa eğer bizim Resmi Kurumlar için bina sorunumuz var. Müftülük, Emniyet, ilçe Tarım Müdürlüğü, Kaymakamlık, Milli Eğitim, Tapu hepsi farklı ve sıkıntılı yerlerde. Tamamını tek bir çatı altında toplamak bizim hedefimiz. Şehre layık olmayan kurumlar var. Önemli olan kurumların İşlevsel özelikleri ama yeni Türkiye’ye yakışan bir fotoğraf olsun diyoruz, vatandaşta bunu bekliyor.

DARICA’DA GÜZEL BİR TEŞKİLAT YAPIMIZ VAR

Bıyık: “Gençlik Kolları Ana kademinin kanadıdır. Kanatlar olmadan biri eksik olsa kuş uçamaz. Gençlik Kolları başkanımız çok çalışkan bir kardeşimiz. Kadın kollarımız da aynı şekilde. Darıca’da güzel bir teşkilat yapımız var. Mahalle teşkilatlarımız dahil olmak üzere. İnanılmaz bir mahalle teşkilatlarımız var her hafta rutin toplantılarını yapan. Bunun yanında Gençlik Kolları, mahalle teşkilatlanmaları da var. Hakeza kadın kolları ve liseliler yapımız da. Liseliler için yapılanma yapılıyor ve olması gereken de bu. Gençlere AK Parti’yi anlatmamamız gerekiyor. Gençler oyu kullanırken 2015 seçimlerinde 2019 Türkiye’si ile karşılaştırıyor. 2002 Türkiye’sini bilmiyor. Bu nedenle gençlere inmeliyiz.” Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BIYIK;, “REFERANDUMA, HAZIRIZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı