Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 18:24
 
Balıkçı Barınağı hizmete açılacak!
Darıca Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısında konuşan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Balıkçı Barınağı’nda bazı teknik aksaklıklar var. 3-4 ay içinde bir planlama yapacağız. Balıkçı barınağının olduğu tesisi de harekete geçirerek hizmetini vereceğimiz, bunun sonunda da belediye olarak gelir elde edeceğimiz bir süreç olacak” dedi.
Darıca Haberi
Balıkçı Barınağı hizmete açılacak!

Darıca Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Belediye meclis toplantısında gerçekleşen toplantıya Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık başkanlık etti.  Temmuz ayı meclis toplantısına ait karar özetlerinin okuyup onaylanmasının ardından Zabıta Haftası ile ilgili hazırlanan video meclis üyelerine izletildi. Gündem dışı konuşan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Bizleri Cumhuriyet Meydanı’nda yalnız bırakmayan bütün meclis üyelerimize teşekkür ederim. 18 araçlık filomuzla kendi çöpümüzü kendi imkanlarımla toplayacağız. Darıca’nın geleceği adına güzel bir karar verdik. ‘Bir ses bir nefes’ protokolü ile 6 bin fidanı öğrencilerimiz ile buluşturacağız. Biz burada bir para harcamadık. Orman İl Müdürlüğü’nden destek aldık. Sadece saksılarımızı kendimiz aldık. Orman ve ziraat mühendislerimiz derslere girerek ağaç yetiştirme eğitimi verecekler. Bu projemiz her sene devam edecek. Daha yeşil bir Darıca için bu projeyi yaptık.

BELEDİYE GELİR ELDE EDECEK

Daha önce gündemimizde var olan Darıca Merkez’de bulunan balıkçı tesisleri ile ilgili bakan yardımcımız Selim Dursun ile görüştük. Bazı teknik aksaklıklar var. 3-4 ay içinde bir planlama yapacağız. Balıkçı barınağının olduğu tesisi de harekete geçirerek hizmetini vereceğimiz, bunun sonunda da belediye olarak gelir elde edeceğimiz bir süreç olacak.  CHP Belediye Meclis Üyemiz Erol Ada’nın yakınının destekleri ile Balçık Köyü’ndeki mezarlığımızda 160 metrekare alanı olan yere 3. Havalimanında hayatını kaybeden işçimizin adını vereceğiz. Vefat eden kardeşimizin abisi işçiliğimi üstlendi. Darıca Belediyesi olarak bizde beton ve işçiliğini üstlendik. Burası 70-80 sene sonra da Darıca halkına hizmet verecek. Hep birlikte burada güzel hizmetler yapacağız” ifade etti.

DEPREM VE HEYELAN KAYGIMIZ VAR

Gündem dışı söz alan CHP Darıca Belediye Meclis Üyesi Aydın Işık, “17 Ağustos’u unutmayacağız. Heyelan bölgesi ve konuta kapalı olan bölgenin tek başına imara açılması ve alınacak önlemlerin belirlenmemesi, heyelan riski depremden dolayı bazı kaygılarımız var” diye konuştu.

SİNEKLERDEN BEN DE RAHATSIZIM

Başkan Bıyık’ın ardından gündem dışı söz alan CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selim Özcanlı, “İlaçlama ile ilgili şikayetler geliyor. İlaçlama yapılmıyor ya da yapışıyorsa da az geliyor. Fen İşleri Müdürlüğümüzün ek binasının bulunduğu sokak; servis, kamyon parkı haline gelmiştir. Bu konuda gereğinin yapılmasını istiyoruz” dedi. CHP’li Özcan’a cevap veren Başkan Bıyık, “Sineklerin bir göç dalgası bulunuyor. Sineklerden bende rahatsızım. Vatandaşlardan da şikayet alıyoruz. Biz sitelerin içine dahi girip ilaçlama yaptık. Özel alanları dahi ilaçlıyoruz. İlaçlamaların ivmesini de arttırdık. Temizlik işlerimizin üstün performasını tebrik ederim.

İSKOLİYE MEKTEBİ KAYMAKAMLIK OLACAK

İskoliye Mektebi’nin yüzde 90’ını Kocaeli Valiliği restore etti. Darıca’ya Sosyal Sigortalar Kurumu geldi. Biz Bağ-Kur da gelsin istiyoruz. Seçim beyannamemizde Hükümet binası var. Bunu şu anda yapabilme ihtimalimiz yok. Kaymakam beye biz en üst katı teklif ettik. Giriş katını ‘Millet Kıraathanesi’ diye tabir ettiğimiz kütüphane, alt katına ise müze yapmak istiyoruz. Burası eğitime adanmış bir yer. Burada maksadına uygun sanatsal anlamda da eğitimler verilecek” dedi. Konuşmaların ardından Darıca Belediyesi Ekim ayı meclisinin 3 Ekim Perşembe saat 15.00’da yapılması kararlaştırıldı.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Balıkçı, Barınağı, hizmete, açılacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı