Haber Detayı
24 Nisan 2016 - Pazar 12:17
 
Basın Vakfı’na Kocaeli damgası
Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Genel Kurulu Olağan Toplantısı Tokat'ta gerçekleştirildi
Kocaeli Haberi
Basın Vakfı’na Kocaeli damgası

YILMAZ Karaca’nın Genel Başkan seçildiği listede Kocaeli’den TGF Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Halit Yılmaz, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Levent Altun ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu Üyesi Cemal Kaplan yeni listeye girdi. Divan başkanlığını TGF Yönetim Kurulu Üyesi ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’un, katip üyeliklerini ise Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Dikici ve Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer’in yaptığı genel kurulda, 16 Ocak Basın Sitesi projesi Türkiye’ye örnek oldu.

TOKAT'TA YAPILDI
Tokat Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Genel Kurulu Tokat'ta gerçekleştirildi. Türkiye'nin dört bir yanından gelen cemiyet başkanları ve delegelerin yoğun katılımıyla yapılan genel kurulda tek listeyle seçimlere gidildi. Yılmaz Karaca'nın genel başkanlığındaki yeni yönetim kurulu 2016-2018 Hizmet Dönemi için görev yapacak. 

KOCAELİ’DEN 3 İSİM
Kocaeli’den TGF Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Halit Yılmaz yönetim kuruluna, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Levent Altun Denetleme Kurulu’na ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu Üyesi Cemal Kaplan Denetleme Kurulu yedek listesine seçildi. Kocaeli’nin damga vurduğu seçimlerde Basın Vakfı’nın diğer yönetim kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu: İbrahim Erdoğan , Veli Altınkaya, Derya Akbıyık, Kemal Özdilek, İlker Çoban, Mehmet Işık, Naci Yıldız, İsrafil Avcı ve Semra Şener.

BASIN PROJESİ ÖRNEK OLDU
Tokat’taki genel kurulda Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin Derince’de yaptırmakta olduğu 16 Ocak Basın Sitesi projesi tüm Türkiye’ye örnek oldu. Cemiyet başkanları genel kurulda projeyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için öneri sundular. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, “Meslektaşlarımızın en önemli sorunlarından birisi de konut sorunuydu. Bu sorunu çözmek için bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık, Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, tüm siyasi partilere mensup milletvekilleri ile ortak çalışma yürüterek bu projeyi gerçekleştirdik. 138 meslektaşımız TOKİ aracılığıyla konut sahibi olacak. Bu projeyi gerçekleştirmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Türkiye’ye örnek olan bu projeyle ilgili dökümanları da önümüzdeki günlerde TGF aracılığıyla diğer illerimizdeki cemiyet başkanlarına ileteceğiz” diye konuştu.

DİYARBAKIR’A GİTME ÖNERİSİ
Gürol yaptığı konuşmada ayrıca TGF’nin gündeminde yer alan Diyarbakırlı gazetecilere yardım konusuyla ilgili de şunları söyledi:” Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu olarak her zaman destek vermeye ve çözümün bir parçası olmaya hazırız. Güneydoğu’da yaşanan terör olayları nedeniyle orada yaşayan halk gibi meslektaşlarımız da mağdur olmakta. Oradaki meslektaşlarımıza destek vermek adına en yakın zamanda Diyarbakır’a gitmeyi öneriyorum. 17 Ağustos deprem felaketini yaşamış bir kentin mensubu olarak zor günlerde mesleki dayanışmanın önemini çok iyi biliyoruz.”

KARACA’DAN TEŞEKKÜR
Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Basın Vakfı Genel Başkan Yılmaz Karaca da yaptığı konuşmada gösterilen güven ve teveccühten ötürü teşekkür etti. Karaca, "Basın Vakfımız yeni dönemde çok daha aktif bir çalışma programı gerçekleştirecektir. Genel Kurulumuzun yanı sıra Tokat'ta çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu güzel Anadolu kentimizi daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Dolayısıyla güzel ev sahipliği için Tokat Gazeteciler Cemiyeti'ne çok teşekkür ediyoruz" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Basın, Vakfı’na, Kocaeli, damgası,
Yorumlar
Haber Yazılımı