Haber Detayı
09 Haziran 2017 - Cuma 12:09
 
Başkan Karaosmanoğlu’ndan Çayırova çıkarması
Çayırova Haberi
Başkan Karaosmanoğlu’ndan Çayırova çıkarması

Başkan Karaosmanoğlu, Çayırova ilçesinde okulları gezerken karne tatili için de öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Kitap okumaktan spor yapmaya kadar birçok öneri sunan Karaosmanoğlu, doğayı tanımalarını içinde yaz tatilinin büyük fırsat olduğunu belirtti.

Başkan Karaosmanoğlu, “Gezin, okuyun ve doğayı tanıyın”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çayırova ilçesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi, İstiklal Ortaokulu, Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi ve Şekerpınar TOKİ Anaokulu Lisesine konuk oldu. Öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Karaosmanoğlu,  yaz tatili içinde önemli hatırlatmalarda bulundu. Karaosmanoğlu, “Bütün çocuklarımıza iyi tatiller temenni diliyorum. Çocuklarımıza tavsiyem gezmeleri, doğayı tanımaları, spor yapmaları ve mümkün olduğunca tarihi yerleri gezmeleridir. Ayrıca fırsat oluşturarak muhakkak kitap okumalarıdır” dedi.

“SPOR YAPMALARI İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ”

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç’un da eşlik ettiği ziyaretlerle öğretmen ve okul aile birlikleriyle de bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Evden Okula Haydi Anneler Spora” projesinin kapsamını da anlattı. Çalışmanın yapılacağı alanları gezen Karaosmanoğlu, annelerin ve gençlerin spor yapması için oluşturulan alanlara her türlü desteği verdiklerini de açıkladı.

“ÇOCUKLARIMIZA SAĞLIK VE MUTLULUK DİLİYORUM”

15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi’nde öğrencilerle buluşan Karaosmanoğlu, Bilişim Sınıfı ve Fen Laboratuvarını da inceledi. Okullara bu konuda da büyük katkı verdiklerini de belirten Karaosmanoğlu, eğitim yuvalarının tatile girmesi nedeniyle öğrencilerimizin yazı dolu dolu geçirmelerini istiyorum. Ailelerimizde bu konuda duyarlı olması ayrıca önem taşımaktadır. Bütün çocuklarımıza sağlık ve mutluluk diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Başkan Karaosmanoğlu, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmale etmedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Karaosmanoğlu’ndan, Çayırova, çıkarması,
Yorumlar
Haber Yazılımı