Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 11:27
 
Başkan Toltar, Erzurumlarla buluştu!
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Erzurumlular Derneği yönetimi ve üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi.
Dilovası Haberi
Başkan Toltar, Erzurumlarla buluştu!

 Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Erzurumlular Derneğine konuk oldu. Erzurumlular Derneği'nin kahvaltı programına Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Belediye Meclis üyeleri, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun, Dilovası Erzurumlular Dernek Başkanı Cebrail temiz, Dilovası Dernekler Federasyonu Başkanı Ercan Güneş ve yöre dernek başkanları, Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Alaattin Durmuş ile vatandaşlar katıldı.

TEMİZ'DEN BAŞKAN TOLTAR'A TEŞEKKÜR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dilovası Erzurumlular Dernek Başkanı Cebrail Temiz, "Düzenlemiş olduğumuz toplantıda hem hemşerilerimizle hemde Dilovası Belediye Başkanımız Ali Toltar ile bir araya gelerek yaşadığımız kentin sorunlarını konuşarak çözüm önerileri sunmaktır. Katılımlarından dolayı Başkanımız Ali Toltar'a ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum."dedi.

DURSUN, TOPLANTININ KENTİMİZE KATKISI OLACAKTIR

KEDFE Başkanı Tekin Dursun, "Dilovası'nda yaşayan biri olarak Dilovası Belediye Başkanımız Ali Toltar'ın hemşerilerimizle bir araya gelmesi, ilçemizin sorunlarını ve çözüm önerilerini konuşması bizleri mutlu etti. İnşallah bu toplantı hayırlara vesile olur ve toplantıdan güzel bir sonuçlar çıkar ve yaşadığımız kente katkısı olacağına inanıyorum. Organizasyonu düzenleyen ve katılan herkese teşekkür ediyorum."

DERNEK TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Toplantı da son olarak konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ise "Düzenlenen programa katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. Zaman zaman vatandaşlarımızla hemşerilerimizle bir araya gelme fırsatımız olsa da hafta sonları düzenlediğimiz hemşeri derneklerimizle kahvaltı programımızın daha etkili bir buluşma olacağını düşünerek her hafta sonu bir derneğimize konuk oluyoruz. Birlik ve beraberliğimizi ve dayanışmamızın en güzel örneklerinden biri olan bu buluşmalarımızda ilçemizin ana sorunları ve çözümlerini siz değerli hemşerilerimle konuşmak ve tartışmak bizlere ayrı bir güç veriyor.

ÖNEMLİ SORUNLARIMIZ KONUSUNDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Halkımızın teveccühü ile 3,5 yıldır halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Göreve gelirken halkımıza verdiğimiz seçim beyannamemizdeki taahhütlerimizi yerine getirmek için canla başla çalışıyoruz. İnşallah görev süremiz sonunda vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmenin mutluluğu ile son bulur. İlçemizin ana sorunları hem hükümetimiz hemde büyükşehir belediyemizin desteği ile çözebileceğimiz sorunlar. İlçemizin giriş ve çıkışları, Kömürcüler OSB'nin taşınarak yerine lojistik merkezi kurulması, İlçemizde büyük bir Tır parkının eksikliği, artık ilçelerde gelişi güzel semt pazarları yerine kapalı semt pazarları hayata geçiyor. Semt Pazarı ile ilgili önemli mesafe kat ettik. Projesi hazır inşallah 2018 yılının ilk yarısında bitmiş olacak. İlçemizde kapalı yüzme havuzu konusunda da çalışmalarımız önemli yol kat etti. İnşallah yakın zamanda temelini atacağız. Ulaşımda ilçemize önemli kolaylık sağlayacak Mimar Sinan Mahallesi ve Orhangazi Mahallelerimizin ve köylerimizin hastaneye ulaşımını kolaylaştıracak yeni yol çalışması için Büyükşehir Belediyemizle görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah bu projeyi de hayata geçireceğiz. Diliskelesi Mahallemize yapacağımız kapalı spor sahası içinde tüm hazırlıklarımız tamam projesi hazır inşallah bu projemizde yakın bir zamanda başlayacak. İlçemizde doğalgazın yaygınlaştırılması çevre kirliliği açısından oldukça önemliydi. Göreve geldiğimizden bu yana PALGAZ'la çok iyi bir çalışma ile büyük oranda doğalgaz çalışmasını bitirdik. Son olarak orman vasfındaki evlerede verilmesi konusunda mutabakata varıldı. Ve şuan o evlerimizde doğalgaz almaya başladı.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞE ÖNEM VERİYORUZ

Hepimiz Anadolu'nun ayrı illerinden gelerek buraya yerleştik. Hepimizin amacı daha iyi koşullarda yaşamlarımızı idame etmek ve bizden sonraki nesillere daha iyi bir yaşam sunmaktır. İlçemizde güzel bir dayanışma ruhu var. Anadolu'dan gelsekte geldiğimizi unutmadan zenginliklerimizi hep bir arada yaşayarak dayanışma halinde güzellikleri sergiliyoruz. Sosyal Belediyeciliğe önem veriyoruz. İlçemizde yaşayan insanlarımızın çoğu dar gelirli vatandaşlarımız. Bizde sosyal belediyecilik anlayışı ile ilçemiz halkımıza elimizden geldiğince yardımcı olamaya çalışıyoruz."dedi.

FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

Konuşmaların ardından sohbet havasında geçen toplantıda Belediye Başkanı Ali Toltar ile vatandaşlar ilçe sorunları ve çözümleri konusunda fikir alışverişinde bulundular. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Toltar,, Erzurumlarla, buluştu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı