Haber Detayı
17 Ocak 2018 - Çarşamba 10:51
 
Başkan Toltar O Davayı izledi
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ve Ak Parti Dilovası meclis üyeleri Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde görülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütü davasını Duruşmasını izlediler.
 
 
 
Dilovası Haberi


Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ve Belediye Meclis Üyelerininde Katıldığı Kandıra Ceza evi FETÖ/PDY silahlı terör örgütü davası Duruşması çıkışında Bir açıklama yaptı, Türkiye 15 Temmuz 2016'da tam 36 yıl sonra Türk Silahlı Kuvvetleri  içindeki Fetullahçı Terör Örgütü  mensubu bazı generallerin ve askeri personelin içinde olduğu darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. İhanet girişimi halkın sokağa çıkması ve TSK içindeki çoğunluğun destek vermemesi üzerine akamete uğradı. Bu cunta girişiminin bilançosu ise çok ağır oldu. Türkiye'nin en uzun 48 saatinde 248 kişi şehit oldu, Binlerce Vatandaşımız ise yaralandı. Türkiye, darbe girişimi karşısındaki kararlı direnişiyle dış aktörlerin oyununu bozarken İslam dünyası için de bir umut ışığı olduğunu gösterdi.

ÜLKENİN BİRLİĞİ VE DİRLİĞİNE ALÇAKÇA KAST EDİLDİ

Başkan Toltar,15 Temmuz Türkiye’nin yaşadığı en karanlık günlerin başında gelmektedir. FETÖ tarafından milletin tankı ve uçağının milleti bombaladığı, ülkenin birliği ve dirliğine alçakça kast edildiği bir gün olarak tarihe geçmiştir. Şükürler olsun ki böylesine bir ihanet Türk milletinin büyük feraseti ile önlenmiştir. 15 Temmuz gecesi, vatana ihanet edenler şimdi mahkemelerde ihanetlerinin hesabını veriyorlar. Özgürlüğünü, bayrağını, vatanını, geleceğini korumak uğruna canını vermekten çekinmeyen şehit ve gazilerimiz için, onların emaneti olan kıymetli aileleri için, Darbe Davası’nı takip etmek ve desteğimizi göstermek amacıyla bugün Kandıra Ceza evi Duruşma salonunda Dilovası olarak 15 Temmuz Darbe Davası’nın takipçisi olacağımızı ve bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması için Ben Meclis üyelerimiz ile birlikte takipçisi olacağız.

BU HAİN GİRİŞİMİ UNUTTURMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi, canımız pahasına sokakları, meydanları doldurup, millet olarak tek yürek olarak demokrasimize sahip çıktığımız gibi bugün de burada aynı kararlılıkla şehit ailelerimizin yanında duruyoruz. Bu hain girişimi unutmadık, unutturmayacağız.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Başkan, Toltar, O, Davayı, izledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı