Haber Detayı
23 Ekim 2016 - Pazar 12:04
 
Başkanlar’dan Yatırım Turu
Çayırova Haberi
Başkanlar’dan Yatırım Turu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çayırova programında Çayırova Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan, devam eden ve planlanan projeleri Belediye Başkanı Şevki Demirci ile birlikte inceledi.

Tüm gün boyunca Çayırova’daki yatırım turunu sürdüren Karaosmanoğlu, her bir proje hakkında başkan Demirci’den detaylı bilgiler aldı.

Çayırova programına sağlıklı yaşam yürüyüşü ile başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, gün boyunca ilçede bazı temaslarda bulundu. Belediye Başkanı Şevki Demirci eşliğinde Ertuğrul Kurtoğlu Anadolu Lisesi’ndeki 2. Aşure Günü etkinliğine katılan Karaosmanoğlu daha sonra yatırımları gezdi.

Başkanlar Proje Alanlarında

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na tamamladıkları projeleri bir bir gezdiren başkan Demirci, Çayırova’nın değişimine ve gelişimine önemli derecede katkıda bulunduklarını aktardı. Yatırım turunda başkan Karaosmanoğlu’nu önce Garaj ve Lojistik Merkezine götüren Demirci, tesis hakkında bilgiler verdi. Tam donanımlı olarak Garaj ve Lojistik Merkezini hizmete açtıklarını belirten Demirci, tüm belediye hizmet araçlarını tek bir noktada konuşlandırdıklarını, burada araçların temizliğinden bakımına kadar tüm işlemlerinin gerçekleştirildiğini belirtti. Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte merkezde bulunan atölyeleri de gezen Demirci, her bir aracın belirli bir sistemle takip edildiğini, gün içerisindeki hizmetlerinin sistemli bir şekilde kayda alındığını dile getirdi.

Garaj ve Lojistik Merkezi incelemesinin ardından yine Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Kapalı Semt Pazarını da başkan Demirci eşliğinde gezen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, semt pazarlarının önemli ve gerekli bir uygulama olduğunu söyledi. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki yatırımları incelemelerinin ardından Akse Mahallesi’ne geçen başkanlar burada devam eden Çağdaşkent Camii, İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binası ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatlarını gezdiler. Hemen akabinde Çayırova Belediyesi tarafından yapımı devam eden Akse Mahallesi Kapalı Semt Pazarı inşaatını inceleyen Karaosmanoğlu, daha Sonra Emek Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve modern bir cadde olan Bosna Caddesi’ni inceledi.

Çayırova yatırım turunda son olarak Kent Park ve Kültür Merkezi proje alanlarını gezen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, projenin detaylarını Belediye Başkanı Şevki Demirci’den aldı. Projenin başladığını ve hafriyat çalışmalarının hızla ilerlediğini aktaran Demirci, ayrıntıları proje üzerinde başkan Karaosmanoğlu’na sundu.

Kent Park proje alanının hemen üst tarafından bulunan alanda da değerlendirmelerde bulunan Karaosmanoğlu’na Kültür Merkezi Projesi hakkında da bilgiler veren Demirci, Kocaeli’nin en büyük konferans salonuna sahip bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi. İçerisinde sinema salonları ve nikah salonlarının yer alacağı tesisin Bilgievi, Gençlik Merkezi ve Anne-Çocuk Kulüpleri, gençler için karate, jimnastik, masa tenisi gibi sporların yapılacağı spor kompleksine de ev sahipliği yapacağını belirten Demirci, modern bir yapının inşasına 2017 yılında başlayacaklarını söyledi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkanlar’dan, Yatırım, Turu,
Yorumlar
Haber Yazılımı