Haber Detayı
16 Kasım 2018 - Cuma 09:35
 
Bayraktepe’de Sona Gelindi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından Dilovası’nda yapılan Bayraktepe’deki son çalışmalar havadan görüntülendi.
Dilovası Haberi
Bayraktepe’de Sona Gelindi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından Dilovası Bayraktepe’de muhteşem bir dinlence alanı yapıyor. Peyzaj düzenleme çalışmalarının yapıldığı çalışmalar kapsamında Bayraktepe’ye 15 bin adet ağaç dikildi. 5 kilometre yürüyüş yolu yapılan Dilovası Bayraktepe’nin 87 dönüm toplam alanı bulunuyor. Bu alanda Büyükşehir Belediyesi tarafından çimlendirme çalışmaları yapılıyor.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Dilovasına hakim bir yer olan Bayraktepe, Dilovalıların dinlence alanı olmaya aday bir cazibe merkezi. Vatandaşların aileleriyle birlikte yeşillikler ve ağaçlar içerisinde piknik yapabileceği bir dinlence alanı olarak tasarlanan Bayraktepe de kamelyalar ve barbeküler yapılıyor. Aydınlatma ve sulama sistemleri kurulurken ahşaptan anfibik tiyatro yapılan 87 dönümlük arazide, mescit, futbol ve basketbol sahaları, otopark, WC bulunacak. Muhteşem projede çalışmaları sona gelinmesi ile havadan görüntülendi. Dilovası Bayraktepe son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye millet bahçesi olacağını açıklamıştı.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayraktepe’de, Sona, Gelindi,
Yorumlar
Haber Yazılımı