Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 20:16
 
Bi işimizİ Halletmedin Be Nail Çiler
 
 
 
Kocaeli Haberi


15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında Nail Çiler öncülüğünde ki Gebze Ticaret Odası yaptığı bağış ile Türkiye'de ki tüm odalar arasında ilk 10 oda arasında yer aldı. Tabi bunula ilgili Nail Çiler bağış sonrası plaketini de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına zirvede bir rakamla cevap veren Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler bu durumu Gebze lehinede kullanmayı becerdi. Bu bağış kampanyası ile başlayan ilişkiyi Hünkar Çayırı'nın tahsis güzergahını değiştirmekle kullanan Çiler'in bu konuda hazırladığı dosyayı Cumhurbaşkanına bizzet elden verdiği bilinmeyen bir durum değil. Her ne kadar bu konuda sivil toplum kuruluşlarından belediği desteği alamadığını söylesede bir önceki meclis toplantısında Gebze'nin başarısı olarak lanse etti. Yerel Basına teşekkür etti... Gebze Halkına teşekkür etti. 
Yaşanan bu sürecin sonunda Gebze kamuoyunda oluşan sonuç ise şu oldu... Demek ki Hünkar Çayırı için verilen toplumsal birlik ve beraberlik Nail Çiler'in başta Cumhurbaşaknı ve Başbakan'a verdiği dersine çalışılmış ve iyi hazırlanmış bir dosya kamuoyunun istediği yönde bir sonuç ortaya çıkarıyorsa il olma mücadelesinde de bu anlayış uygulanmalı.

Bu mücadele öncesinde bir önemli konu daha var... Cumartesi günü İnşaat Mühendisleri Odası'nın kadınlar günü münasebeti ile verdiği bir programa katıldım. Odanın Gebze Temsiliciliği Başkanı Ahmet Kadı, "Askeri kışlayı tekrar gündeme getireceğiz. Gerçi sonuca ulaşma durumumuz yok ama ileride çocuklarımıza karşı vicdani sorumluluktan kurtulmuş oluruz."dedi. Anibal kavşağı ve hal çıkışında yaşanan trafik sıkıntısının ardından askeri kışlanın büyük bir bölümünün TOKİ'ye devredilmesi ve büyük olasılıkla buraya yapılacak olan binaların oluşturacağı nüfus yoğunluğu ile bu noktalardaki trafik sıkıntısının kat ve kat aratacağı öngörüsü nedeniyle kışlanın TOKİ'ye devrinin iptali için bir gündem oluşturulacak. Sordum kendisine, "Peki alınan bu karar iptal olur mu?" dedim... "Hünkar Çayırı'nın tahsis kararı nasıl iptal oldu?" sorusu ile cevabını verdi. Ve devam etti... "Hünkar Çayırı'nın tahsisi gibi önemli ve hassas bir konunun iptalini sağlayan GTO Başkanı Nail Çiler'in aynı performansla Gebze'nin il olması ve askeri kışlanın büyük bir bölümünün TOKİ'ye verilmesi kararlarında başrol oynayabilir."

Çiler her ne kadar Hünkar Çayırı konusunda STK desteğini görmediğini belirtsede Gebze'nin İl Olma arzusuna, beklentisine ve böyle bir umudun yeşermesine Gebzeli duyarsız kalmayacaktır. 30 yıldır devam eden bu il olma isteği için Nail Çiler yine bir rapor hazırlayarak Cumhurbaşkanına çıkabilir. Daha önce yaptı...
Yine yapabilir... Bu kez daha büyük bir kitle ile bu başarılabilir. Çiler nasıl inandığı bir konuya amacına ulaşana kadar çabasını ortaya koyuyorsa, inanmadığı bir şeyin karşısına duvar örüyorsa bu konuda da Gebzeliye öncülük yapabilir...Aksi halde Nail Çiler'inde Gebze'nin il olacağına inancı olmadığını düşünmeye başlayacağız. 30 yıllık bir işimiz, amacımız, rüyamız bu... Bi hallet be Nail Çiler

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Bi, işimizİ, Halletmedin, Be, Nail, Çiler,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı