Haber Detayı
14 Kasım 2017 - Salı 13:20
 
Bre Ahmaklar....
Partisinin grup toplantısındaki konuşmasında CHP'nin Atatürk çıkışını eleştiren Başbakan Yıldırım, "Bre ahmaklar, AK Parti kurulduğu günden beri Anıtkabir'e gidiyor!" dedi.
Siyaset Haberi
Bre Ahmaklar....

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan  Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.  Başbakan Yıldırım, "Bre ahmaklar,  AK Parti kurulduğu günden beri  Anıtkabir'e gidiyor!" diyerek  CHP'nin eleştirilerine sert çıktı.

Başbakan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Halepçe yakınlarında meydana gelen depremde ölen kardeşlerimize mevlamdan rahmet yaralılar acil şifalar diliyorum. İlgili unsurlarımız süratle bölgeye intikal etmiştir. Depremzedelere ilk ulaşan ekipler bizim ekipler olmuştur.  Irak ile koordineli çalışan AFAD,  Kızılay'ın halen bölgede çalışmaları devam ediyor.  İranve  Irak halkının acılarını paylaşıyoruz.Dün  Antalya'da yoğun bir yağış ve fırtına meydana geldi. Ekiplerimiz hemen müdahale ettiler. Antalyalı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. En büyük tesellimiz can kaybı yok. Yaralanma ve maddi hasarlar var bunları en kısa zamanda gidermiş olacağız.

ABD ZİYARETİ SONRASI KRİTİK AÇIKLAMA

ABD Başkan Yardımcısı Pence ile toplantı gerçekleştirdik. Ülkemizin hassas olduğu konuları konuştuk. Beklentilerimizi açık ve samimi bir şekilde aktarma fırsatı bulduk. FETÖ elebaşının iadesi telebimizi yineledik. 15 Temmuz darbe girişiminin sorumlularının yargılanması konusunun hayati öneme sahip olduğunu bir kez daha altını çizerek ifade ettik. Somut adım atılmasını beklediğimizi kararlılıkla kendisine anlattık. Bize delil diyenlerin 11  Eylülhadisesinden sonra ' Amerika saldırı altındadır, bunun başı da Usama  Bin Ladin'dir' dediniz. Biz de delil sormadık. 15 Temmuz'un faili olduğunu sağır sultanın bildiği Feto'nun iadesi için ne delili soruyorsunuz. Ayrıca YPG ile ortaklığın geldiği noktayı da bir kez daha gözler önüne serdik.

 

 

 

ABD'DEKİ TUTUKLU VATANDAŞLAR

Suriye ve  Irak'taki gelişmeler, Kuzey  Irak'ta yapılan gayrimeşru referandum gibi konuları da değerlendirme fırsatı bulduk. Haklarında adli süreç devam eden  ABD'de tutuklu bulunan vatandaşlarımızın durumunu da gündeme getirdik. Müttefikimiz olarak gördüğümüz  Amerika ile olumlu gündem üzerinden yol almayı arzu ediyoruz. İlişkilerin normal seviyeye dönmesi beklentimizdir. Buradan  Musevi toplum temsilcileri, finans kuruluşları, iş adamları ile yatırımcılar ve ekonomi çevreleri ile bir dizi görüşmeler gerçekleştirdik.  Arakanve  Suriye'de yaşananların ve buradaki mülteci krizine bir çözüm bulunması için uluslararası çabanın daha da geliştirilmesi gerektiğini  BM'nin daha etkin ve aktif rol alması icap ettiğini ifade ettik.

CHP'YE ATATÜRK CEVABI: BRE AHMAKLAR...

ABD ziyaretimiz sırasında 10 Kasım'da Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir anma toplantısı gerçekleştirdik. Burada şaşkınlıkla takip ettik ki, birileri tüm  Türkiye'nin ortak değeri olan  Atatürk'ü hala tekellerinde görmeye devam ediyor. Bazı medya çevreleri de toplumda bir ayrışmayı körüklemeye çalışıyor. Akıl almaz ifadeler var.  AK Parti  Anıtkabir'de, AK Partililer  Anıtkabir'de. Bre ahmaklar,  AK Parti kurulduğu günden beri  Anıtkabir'e gidiyor, 10 Kasım törenlerine de katılıyor.  AK Parti'nin hiç kimseye Atatürkçülüğünü kanıtlamaya ihtiyacı yoktur.  Atatürk hiçbir siyasi kurum ya da kuruluşun tekelinde değildir. Atatürkçülük lafla olmaz. Büyük eserleri milletin hizmetine sunarsan  Türkiye'nin milli savunma sanayisini yerli ve milli hale getirirsen, tankını, topunu, tüfeğini, uçağını, İHA'sını, SİHA'sını üretirsen, dünyanın en büyük havalimanını yaparsan, Atatürkçülük budur.  Türkiye için eser üretmektir.  Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin ortak değeridir. Toplumu bu konu üzerinden ayrıştırmak Atatürkçülük değildir, vatanseverlik hiç değildir.

ARABİSTAN'DAKİ SİYASİ DALGALANMALAR

Irak'taki yaşadışı referandum sonrası neler olduğunu biliyorsunuz.  Türkiye'nin uyarılarının ne kadar da önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmış, Kuzey  Irak'ın oldubitti macerası görüşmüştür. Siyasi dalgalanmalar ve  Suudi Arabistanözelinde gelişmeler de dikkat çekicidir. Gelişmelerin yeni bir siyasi krize yol açmamasını, bütün tarafların bu yönde tutum sergilemelerini, bölgemizde yeni bir sorun alanı olmamasını ümit ediyoruz. Arzumuz ve gayretimiz, bölgemizde, Körfez ülkeleri arasında huzurun, barışın sürekli olmasıdır.

KUZEY KIBRIS'TA ERKEN SEÇİM KARARI

Yanıbaşımızda 15. yılına giren  Irak, 7. yılına giren  Suriye meselesinde de etkin çaba gösteriyoruz. Dün Cumhurbaşkanımız, sayın  Putin ile bir araya geldi. İkili ve bölgesel konular ele alındı. Burada  Astana sürecinden  Cenevre sürecine geçiş ve buradaki kalıcı barış süreci,  Suriye'deki toprak bütünlüğü konularında kapsamlı görüşmeler yapıldı. Amacımız ve hedefimiz bölgede acıların son bulması ve milyonlarca göçmenin tekrar yurtlarına dönmeleridir. Kuzey  Kıbrıs'ta erken seçim kararı alındı. Buradan bu kararın Kuzey  Kıbrıs ve orada yaşayan kardeşlerimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

RAKKA'DA DEAŞ'LILARIN SERBEST BIRAKILMASI

Rakka'da DEAŞ'lıları temizlemek yerine  Rakka'daki DEAŞ'lıları silahları ile birlikte çıkmaları için destek olmuşlar. 50 tırın da 10 tanesi her türlü ağır silahlarla yüklü vaziyette, konvoy oluşturarak  Rakka'nın kuzeyinden DEAŞ terör örgütü üyelerini çıkarmışlar. Biz ne dedik  Amerika'ya, bir terör örgütü ile başka bir terör örgütünü yok etmek için mücadele devletlerin yapacağı bir iş değildir. Oradan çıkan silahları ile serbest bırakılan DEAŞ mensupları, başta  Türkiye olmak üzere,  Avrupa,  Amerika, dünyanın her tarafından kim bilir yeni, masum insanların katline sebep olacaklar. Bunların çarpışmadan anladıkları, bela benim başımdan gitsin de nereye giderse gitsin. Terör örgütlerine karşı devletlerin işbirliği önemlidir.

BU MU AKILLI POLİTİKANIZ

DEAŞ'lılar silahları ile gittiler, YPG,  PKK yerleşti. Bu mu akıllı politikanız. Bu mu stratejik işbirliği.  Türkiye bir kez daha haklı çıktı. Bizim amacımız haklı çıkmak değil, bölgeyi bu terör belasından kurtarmak. Ne zaman DEAŞ teröristleri gelecek ve eylem yapacak. Şimdi orada kıstırdığınız terör örgütlerini bıraktınız, tek tek bulup dünyanın değişik yerlerinde etkisiz hale getireceğiz. Bütün bunların bedelini bölgedeki insanlar ödüyor.  Türkiye ödüyor.  Türkiye'nin  Suriye'ye 911 kilometre sınırı var.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bre, Ahmaklar....,
Yorumlar
Haber Yazılımı