Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 09:45
 
Bu meclis üyelerini belediyeye sokmayın
Darıca Haberi
Bu meclis üyelerini belediyeye sokmayın

TRT 1 ekranlarında her Çarşamba yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin senaryo tarihimizden esinlenerek ve tarihteki gerçekler üzerine kurgulanınca dizi izleyenler tarafından çok fazla “Acaba ne olacak?” sorusu ve merakı üzerine izlenmiyor. Tüm diziler arasından belki en yüksek reytingi de alsa kurguların nereye bağlanacağını izleyenler iyi biliyor. Örneğin Ertuğrul Bey’in düşmanın kılıcı altında iken dizi bitiyor ama kimse  “Acaba ölecek mi?” sorusunu sormuyor. Çünkü az çok Türk tarihini bilen izleyiciler Ertuğrul Gazi’nin 93 yaşında yaşlılığa bağlı öldüğünü bilir. Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman dizide düşmana yakalanıyor ama öldürülür mü? Sorusunu kimse sormuyor. Biliyor ki Osman Bey o yaşta ölmeyecek, bir cihan imparatorluğunun temellerini atacak Osmanlı Devleti’nin kurucusu olacak, Şeyh Edebali’nin kızı ile evlenecek ve oğlu Orhan Gazi doğacak. Ancak tüm bilinirliklere rağmen dizi büyük izleyici kitlesine sahip 5 sezondur devam ediyor.

Bizim yerel seçimlerde öyle… Sonucu belli… Kimlerin aday olacağı belli…Ama nedense kamuoyu çok büyük meraklar içinde bir yerel seçim süreci yaşıyor.  Darıca’da, Gebze’de, Çayırova’da, Dilovası’nda gerek iktidar gerek muhalefet partisinin adayları da belli, bu ilçelerde seçimi kazanacak partilerde belli. Ama bölge halkımız, “Seçimler ne olur, kim kazanır? “ sorusunu birbirine sormaktan ger kalmıyor.

Aslında benim açımdan en önemli yerel seçim meselesi kimin yada hangi partinin yerel seçim kazanacağı da değil… Cumhuriyetimizi 100.yıla taşıyacak anacak bu taşımayı sağlarken sadece parklara, duvarlara, billboardlara “Cumhuriyet 100 Yaşında” diye yazmaktan daha öte 100 yaşındaki Cumhuriyetimize yakışacak kentleri ortaya çıkarak, hizmetleri yapan isimleri belediye başkanlığına bekliyoruz. İşte bu yerel seçim sırf bu açıdan çok önemli… Belediye başkanlığı hiç bu yerel seçim kadar önemli olmamıştır kendi çerçevemde…

Kuruluşunun 100.yılını kutlayan bir ülkenin belediye başkanları bu kalibre, kalite ve donanım içinde olması şarttır. Aslında kendini bu donanım içinde görmeyenlerinde kalkıp belediye başkanlığı aday adaylığı başvuruları yapmaları da ayrı bir sorundur. “Ülkede demokrasi var kardeşim, herkes her yere aday olabilir.” Diye cebine 3-5 Bin TL başvuru parası koyup dosya teslimi yapmak bana göre demokrasi değildir. Demokrasiyi kullanarak halkını, kentini sömürme planıdır.

Aynı durum Belediye Meclis Üyeliklerinde de geçerlidir. Mahallesini, oy aldığı kitleyi meclis oturumlarına katılmayıp, temsil etmeyecek kişileri, dosya takipçiliği yaparak cebini doldurma derdinde olanları, cebini ve rantını düşünerek parti davasını ve partililerini satan, yarı yolda bırakan isimleri, milletin derdini gündeme getirmek yerine, kendi çıkar ve rantını ilgilendiren yağlı ballı konuları meclis gündemine taşıyanları, medya maymunluğu yapmak isteyenleri, vatandaşın cenazesinde, düğününde, açılışında mutlu ve üzüntülü günlerini paylaşmayanları, milli bayramlarımızı kutlama günlerimize katılmayanları, Ata'yı anmayanları, dini bayramlarımızda kent bayramlaşmalarında yerini almayanları, vatandaş aradığında telefonunu açmayanları  inşallah bu dönemde adaylar listelerine sokmazlar.

Saygılarımla

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, meclis, üyelerini, belediyeye, sokmayın,
Yorumlar
Haber Yazılımı