Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 18:11
 
“Bu olay işçi cinayetidir!”
Çayırova’da 4 kişinin hayatını kaybettiği yangın felaketi ile ilgili açıklama yapan Birleşik Metal İş Gebze Şube Başkanı Necmettin Aydın, “Türkiye’de yaşanan bu olayın adı, işçi cinayetidir” dedi.
Çayırova Haberi
“Bu olay işçi cinayetidir!”

Çayırova'da bulunan Akpınar Tekstil fabrikasında meydana gelen ve 4 kadın işçinin hayatını kaybettiği yangının ardından aynı işyerinde birkaç ay önce de baca yangını çıktığı iddia edildi. Birleşik Metal İş Gebze Şube Başkanı Necmettin Aydın yangın faciası ile ilgili yaptığı açıklamada, yaşananların kabul edilemez olduğunu söyledi. Aydın “Bu bölgede son dönemlerde bu tarz olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Birkaç ay önce Çayırova’da yol üzerinde büyük bir fabrika yandı. Şans eseri orada hayatını kaybeden işçi arkadaşımız olmadı. Türkiye’de yaşanan bu olayın adı, işçi cinayetidir.

ARAŞTIRMALARIMIZI YAPACAĞIZ

Bayramda insanların çoluk çocuğuyla oturması gerekirken, bayramı bayram gibi geçirmesi gerekirken işçilerin çalıştırılması ve bunun sonucunda da işçilerin yangında hayatını kaybetmesi kabul edilebilir değil. Türk işçi olmuş fark etmez. Bu olayı şiddetle kınıyoruz. Bu olaya dair söylenecek çokça şey var. İşçi sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulmuyor. Sendikalı olan yerler de buna kısmen dikkat ediliyor. Sendikasız olan fabrikalarda ise işçiler köle olarak çalıştırılıyor. Çok acı bir olay yaşanan, yanarak can verilmiş olması daha büyük acı veriyor. Bu konu üzerinde sendikamız olarak duracağız. Ancak bastırarak ve zorlayarak birtakım önlemleri aldırabiliyoruz. İşçilerin ölümüne neden olan patronu kınıyoruz, hayatını kaybeden işçilerin ailelerine başsağlığı mesajımızı da iletiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bu, olay, işçi, cinayetidir!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı