Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 10:48
 
Büyükgöz: Ortak paydamız Gebze!
Gebze Belediyesi 31 Mart Yerel seçimleri sonrası ilk Meclis toplantısını yeni Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz Başkanlığı’nda gerçekleştirdi.
Gebze Haberi
Büyükgöz: Ortak paydamız Gebze!

Gebze Belediyesi 31 Mart Yerel seçimleri sonrası ilk Meclis toplantısını yeni Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz Başkanlığı’nda gerçekleştirdi.  Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Büyükgöz, Gebze’de ki seçim sonuçlarını değerlendirerek, “Güzel bir seçim süreci yaşandı Gebze’de. Aday olan tüm arkadaşları kutluyorum. Demokrasiye güzellik kattılar. Bu yarışta gösterdikleri olgunluktan dolayı teşekkür ediyoruz. Bu güzel tablonun tüm yurtta yaşanması en önemli dileğimizdir. Gebze’yi Türkiye’ye güzel bir örnek olarak sunduk. Seçimlerde halkımız tercihini kullanır. Bu güzellik Gebze’de yaşandı. Herkes sonuçlara saygıyla karşılık verdi. Demokrasinin galip geldiğini hep beraber yaşıyoruz. Bundan sonraki seçimlerde de ülkemizin demokratik anlamda olgunlaşması, yarınlara güvenle bakabilmek için kaynaştırmaya sebep olacak bir faaliyet olarak görmek isteriz. Katkılarından dolayı tüm Gebze halkına teşekkür ediyoruz.”dedi.

GEBZE’NİN SORUNLARINA ÇÖZÜM GETİRECEĞİZ

Gebze Belediye Meclisi’nin kente hizmet edeceğine vurgu yapan Başkan Büyükgöz, “Burası artık siyasi partilerin değil, 400 bin Gebzelinin yasama görev yapan yerdir. Bu meclis Gebze’nin sorunlarını, yarına dönük meselelerini ele almada katılımcı bir anlayışla en iyi şekilde hizmet etmenin çabası içinde olacağız. Bundan sonra öncelikli sorumluluğumuz, kurumsal çatı altında 400 bin insanın hiç birini ayırt etmeden hizmet etmek, hepsini hakkının teslim edildiği bir anlayışı beraberce hayata geçireceğiz. Bu süreç de tüm arkadaşlarımızın özel hayatı kontrol atındadır. Yaptığımız her hareket toplum nezdinde not alacaktır. Hoş sada bırakarak topluma hizmet etmiş bir şekilde yaşamayı ümit ederiz. Bu Meclisi kutluyorum, çünkü burada bir potansiyel var. Ortak paydamız Gebze’ye hizmet etmek. Gebze’nin sıkıntılarına karşı sorumluluk üstlenen kişiler olarak umarım bu süreci verimli bir şekilde kullanır ve bir sonraki döneme devrederiz. Hayırlı ve verimli hizmetlere imza atmak istiyoruz.”diye konuştu. 

BAŞKANLIK DİVANI VE KOMİSYONLARA ÜYE SEÇİMİ

Açılış konuşmasının ardından yapılan oylama da Meclis Birinci Başkanvekilliği’ne Selamet Güner, İkinci Başkan vekilliğine ise Şenay Cebelli Önder seçildi. Katip üyeliklere Osman Sezer ve Ahmet Hüseyin Çelebi, Encümen üyeliklerine ise Sedat Çelik, Talip Demir ve Ahmet Malkoç seçildi. Komisyonlara ise şu isimler seçildi.

İmar Komisyonu:Sefa Zengin, Nur Şentürk, Mehmet Dinç, Hasan Soba, Cavit Kapoğlu

Plan ve Bütçe Komisyonu: Ahmet Hüseyin Çelebi, Mustafa Demirhan, Mahmut Yandık, Yaşar Çakmak, Şahin Yılmazel

Hukuk ve Dilekçe:Güler Şahin Gencay, İrfan İrtegün, Ayhan Yılmaz, Ertan Tuncel, Saide Arslan Çalışkan

Çevre ve Sağlık:Yasemin Özdemir, Harun Penbegüllü, Davut Kabaca, Abdullah Kahraman, Erhan Bölük

Kültür:  Hasan Özdemir, Mahmut Yandık, Sadık Güvenç, Vahip Angur, Gökhan Yamen

Eğitim: Vasfiye Aydın, Yasemin Özdemir, Cemil Kalyoncu, Vahip Angur, Osman Kurum

Gençlik ve Spor: Ayhan Yılmaz, Osman Sezer, Nur Şentürk, Ahmet Malkoç, Sinan Çeper

BİRLİKLERE YENİ ÜYE SEÇİMİ

Gebze Belediyesi’nin Üye olduğu birliklere temsilci olarak ise şu isimler seçildi:

Gebze Belediyeler Birliği: Mahmut Yandık, Hasan Özdemir

Marmara Belediyeler Birliği:Hasan Soba, İrfan İrtegün

Tarihi Kentler Birliği:Nur Şentürk, Güler Şahin Gencay

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği: Sedat Çelik, Yaşar Çakmak, Ahmet Malkoç, Osman Sezer

Türk Dünyası Belediyeler Birliği:Ayhan Yılmaz, Mehmet Dinç

Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği:Sadık Güvenç, Mustafa Demirhan, Selamet Güner, Abdullah Kahraman, Davut Kabaca

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükgöz:, Ortak, paydamız, Gebze!,
Yorumlar
Haber Yazılımı