Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 09:45
 
ÇARE AB DEĞİL İSLAM BİRLİĞİ
Gebze Haberi
ÇARE AB DEĞİL İSLAM BİRLİĞİ

Toplumu adeta uyuşturan faiz illeti ile mücadele edilmesi gerektiğini savunan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muhittin Hamdi Yıldırım, Gebze İlçe Başkanlığı Şubat Ayı Divanında tek çarenin İslam Birliği olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanlığı konferans salonunda gerçekleştirilen Şubat Ayı İlçe Divanına Genel Başkan Yardımcısı Muhittin Hamdi Yıldırım, Kocaeli İl Müfettişi Nurettin Çelik, Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Gebze Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Türel ve yönetim kurulu üyeleri, Mahalle temsilcileri ve çok sayıda milli görüşçü katıldı.

“SAVAŞLARIN ANA İTİCİ GÜCÜ FAİZDİR”

Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım, faizin dinen haram olduğunu ve toplumda ahlaki ve sosyal çöküntüye yol açtığını ifade ederek, “Faizin rizikosuz ve kolay yoldan kazanç olması bakımından büyük sosyal patlamalara sebep olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Faiz, parayı ve serveti tek elde toplar, ticaretin serbestçe yapılmasını önler. Faiz ahlaki çöküntülerin ve sosyal patlamaların temelini oluşturur. Hatta dünyadaki devletler arasındaki savaşların ana itici gücü de faizdir” diye konuştu.

“YÜZÜNÜ DÖN İSLAM ÜLKELERİNE”

Faizin sosyal ve toplumsal olayların ana sebebi olduğunu söyleyen Yıldırım, “Görüyorsunuz elli yıldır kapısında beklediğimiz üzerine her türlü şartlarını kabul ettiğimiz Avrupa Birliği (AB) bizi almayacaklarını hem söylüyorlar hem de yaptıkları fiili hareketlerle gösteriyorlar. Buna rağmen hala biz AB’den medet umar gibi kendimize destek bekliyoruz. Başbakanımız, Bakanlarımız Avrupa ülkelerine kabul edilmiyor. Sınır dışı ediliyor. Buna rağmen biz hala sabrımızın da bir sınırı var diyerek afaki açıklamalar yapıyoruz. Kapat AB Bakanlığını. Yüzünü dön Avrupa yerine İslam ülkelerine. Erbakan hocanın kurduğu İslam Birliği olan D8’leri aktif hale getir bak o zaman ortada Avrupa kalıyor mu? Sen önce kendi tarihini bil. Faiz yüzünden ülkemizde aileler parçalanmakta, işyerleri kapanmakta, çekler ve senetler protesto olmakta, büyük hacizler yaşanmaktadır. Oysa bugün televizyon haberlerinde faiz üzerinde hiç durulmamakta ve faizin ortaya çıkardığı bu büyük acılar göz ardı edilmektedir. Toplum faizden oluşan sonuçlar görmekte ama bunların faiz sebebiyle oluştuğunu görememektedir. Bu illet yüzünden üretime hiç kaynak aktarılamamakta, sadece tüketim teşvik edilmektedir. Faiz maalesef uyuşturucu belasından daha büyük bir beladır. Neden?  Çünkü uyuşturucu sadece kullananı mahveder. Ancak faiz belası ise bu günkü kapitalist düzende kullanılan her malın içine girerek tüketiciyi mahvetmektedir ve toplumu topyekûn uyuşturmaktadır.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇARE, AB, DEĞİL, İSLAM, BİRLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı